Sağlıklı Ve Parlak Saçlar İçin Bitkisel Bakım

Sağlıklı Ve Parlak Saçlar İçin Bitkisel Bakım

  • İstanbul
  • Perşembe 16.07.2015 10:58
Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzmanı Sevil Gülsoy, tatilde saçlarda oluşan hasarı önlemede bitkisel saç bakım yağlarının önemli olduğunu söyledi.
Aksuvital Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzmanı Sevil Gülsoy, tatilde saç bakımı ilgili açıklamalarda bulundu. Gülsoy; "Ramazan ayı sonrası tatil yolculuğu başladı. Deniz, kum güneşin motive edici rahatlatıcı hislerini düşünmek bile mutlu ederken, saçlarımızın bu durum karşısında sizin kadar mutlu olmadığını söylesek yanlış olmaz. Tuzlu deniz suyu, güneş ışınları, klorlu havuz suyu ve kum gibi dış faktörler saçlarımızı olumsuz etkilenmektedir. Bu koşullar altında saç direncini kaybeder ve cansız kuru bir duruma bürünür. Saçınıza gereken bakımı yapmazsanız, saç uçlarında oluşan kırıklar ile tatilden döndüğünüzde, saçlarınızın görünümünden pek mutlu olmayabilirsiniz. Tuzlu deniz suyu ve güneşin etkilerinin yanı sıra özellikle havuz sularında bulunan klordan dolayı saç bakımımıza ayrıca önem göstermeliyiz. Çünkü havuz suları mikroplardan arındırmak adına klora boğulur ve kimyasallar ile desteklenir” ifadelerini kullandı.
SAĞLIKLI SAÇ PARLAR
Gülsoy, "Parlaklık sağlıklı saçın önemli bir işaretidir. Saçınız üç tabakadan oluşur. Sağlıklı saçta dış tabaka iç tabakaları iyice korur. Dış tabakadaki doğal yağlar ayrıca ışığı yansıtıp saçınızı parlak hale getirir. Saç kuru olduğunda dış tabaka bozulur ve saç bu nedenle mat ve sağlıksız görünür. Saçta kuruluk saç köklerinde bulunan ve yağ salgılayan keseciklerin yeterli çalışmamasından kaynaklanır. Saç kırıklarının oluşmasının temel nedenlerinden biriside saçların kuruması sonucu kırılmasıdır. Saçımızı nemlendirmeniz ve beslemeniz gerekir" dedi
BİTKİSEL YAĞLAR İLE ONARIM
Yıpranmış bir saça kimyasal müdahaleyi doğru bulmadığını belirten Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzmanı Sevil Gülsoy, “Saçı tekrar beslemek ve eski formuna kavuşmasını sağlamak için bitkisel doğal ürünleri tercih etmeliyiz. Hafta da 3-4 kere saç ve saç diplerine kolaylıkla uygulayabileceğiniz, içerisinde doğal yağlar bulunan bitkisel saç bakım yağları kullanarak, saçın nem dengesini sağlamış ve beslemiş olursunuz. Büyük kozmetik marketlerinde rahatlıkla bulabileceğiniz bitkisel saç bakım yağlarının içinde 11 çeşit bitkisel yağ; Susam yağı, Badem yağı, Çam yağı, çörekotu yağı, zeytin yağı, defne yağı, jojoba yağı, hawai cevizi yağı, biberiye yağı ve mersin yağlarından oluşan doğal nemlendiren bitkisel kompleks karışımı yağlar olmasına dikkat ediniz. Bitkisel saç bakım yağları saçları derinlemesine beslerken yağların içinde bulunana vitaminler sayesinde yıpranmış olan saçlar güçlendirerek onarılmasına yardımcı olur. İçinde E vitamini bulunan bitkisel saç bakım yağları saçlarınızın daha parlak ve sağlıklı gözükmesini sağlayacaktır.” İfadelerini kullandı.
AKSUVİTAL
Gülsoy, Aksuvital’in Türkiye’nin öncü doğal ürünler üreticisi olduğunu 10 ülke, 81 ilde 26 yıldır doğal ürünlerin gelişimine katkı sağladığını ürünlerinin güvenilirliğinin ispatlı olduğunu belirterek "Aksuvital, Shiffa Home, Avicenna, Vitalest, Softem, Natural Hekimce markaları altında gıda, gıda takviyeleri ve dermo kozmetik ürünleri, tüketiciye en geniş ürün portföyünü tek çatı altında üretiyor. Aksuvital, bal, pekmez,bitkisel yağlar, bitkisel kremler, bitkisel şampuanlar, bitkisel sabunlar, sporcu ürünleri, bitkisel çaylar, öğütülmüş ürünler, gibi zengin ürün çeşitleri ile insanlığa sağlıklı, dinç ve formda bir yaşam sunuyor" dedi.
BİZE ULAŞIN