Beşiktaş Belediyesi Meclis Üyesinin ’Eğlence Merkezi Ortaklığı’ İddialarına Cevap

  • İstanbul
  • Pazartesi 20.07.2015 16:58
Beşiktaş Belediyesi, son zamanlarda basında yer alan Belediye Meclis Üyesi Ali Bağdatlı’nın Beşiktaş’ta bulunan bir eğlence merkezine ortak olduğu iddialarının asılsız olduğunu açıkladı.
Beşiktaş Belediyesi Meclis Üyesi Ali Bağdatlı’nın bugün bazı medya kuruluşlarında Türkiye’nin en büyük eğlence kuruluşlarından birine ortak olduğu iddia edilmişti. İddialara ilgili yazılı olarak açıklamada bulunan Beşiktaş Belediyesi, söz konusu ortaklığın asılsız olduğunu belirterek eğlence merkezinin özel bir şirkete ait olduğunu söyledi. Açıklamanın devamında, " Eğlence merkezi içerisinde bulunan 6 adet işletmeyi her yaz sezonunda bağımsız kişilere kiralamaktadır. Sayın Bağdatlı, ortağı olduğu iddia edilen Sortie’nin içinde bulunan 6 adet bağımsız işletmeden sadece 100 metrekarelik Fish Club’ın yaz dönemi için (1 Mayıs-1 Ekim arası) kiralanan bölümlerinden birinin işletmeciliğini üstlenmiştir. Gerçek dışı iddialarla Sayın Ali Bağdatlı’nın kişilik haklarına ve taşıdığı değerlere saldırı asla kabul edilemez" denildi.
"EĞLENCE MERKEZİ’NİN TAMAMI ÖZEL BİR FİRMAYA AİTTİR"
Yazılı açıklamada, meclis üyesi Bağdatlı’nın işletmenin bir bölümünü kiraladığı belirtilerek, "Sayın Ali Bağdatlı’nın bu mekanda bir yeri sadece dönemlik kiralamış olması onun Sortie’nin tamamına ortak olduğu anlamına gelmez. Bahsi geçen haberlerde Bağdatlı’nın Sortie’ye yüzde 50 ortak olduğu iddia edilse de işin aslı sadece dönemsel bir kiralamadan ibarettir. Sortie’nin tamamı Eksen Group’a aittir. Ayrıca Sayın Ali Bağdatlı; Beşiktaş Belediye Başkanımız Sayın Av. Murat Hazinedar’ın şoförü değil Beşiktaş Belediyesi’nin Meclis Üyesidir. Sayın Bağdatlı’nın ortak olduğu iddia edilen Sortie, Türkiye’nin en büyük eğlence merkezlerinden biri olup, içerisinde 6 ayrı bölümden oluşan işletmeler mevcuttur. Sayın Bağdatlı da bu bölümlerden birini sadece yaz döneminde işletmek için yatırım yapmıştır. İddia edildiği gibi Sortie’nin yüzde 50’sine ortaklığı asla söz konusu değildir. Günlerdir gerçek dışı ve çarpıtma haberlere bir yenisi daha eklenmiş olup, Beşiktaş Belediyesi, Beşiktaş Belediye Başkanı Sayın Av. Murat Hazinedar, bağlı olduğu parti ve değerlerine karşı yapılan algı operasyonu devam etmektedir. İddia edilen her şeyin gerçek dışı olduğu açıkken hala bir algı operasyonu ile Başkanımız Murat Hazinedar ve Beşiktaş Belediyesi taşıdığı değerler ve bağlı olduğu parti dolayısıyla yıpratılmaya çalışılıyor. Böyle bir operasyonun Beşiktaş Belediyesi’ne ve Başkanımız Sayın Murat Hazinedar’a mal edilmesi asla kabul edilemez.
Kamuoyunu saygıyla duyurulur"ifadelerine yer verildi.
BİZE ULAŞIN