Edip Akbayram, Kartallılarla Buluştu

  • İstanbul
  • Pazartesi 20.07.2015 15:48
Kartal Belediyesi Uluslararası Kültür Sanat Festivali kapsamında sahne alan Edip Akbayram, seslendirdiği şarkılarla Kartallılara unutulmaz bir gece yaşattı.
Kartal Belediyesi Uluslararası Kültür Sanat Festivali konser ve halk oyunları ile başladı. Kartal Meydanı’nda başlayan ve Kartallıların yoğun ilgi gösterdiği festivalin ilk gününde Edip Akbayram konser verdi. Kartal Belediyesi’nin 14 kardeş belediyesinden biri olan Edirne Havsa Belediyesi ritim şov grubu ve Edirne Belediyesi Roman Halk Dansları Topluluğunun yaptığı gösteri de ilgi gördü. Festivalin ilk etkinliğini Edirne Havsa Belediyesi Ritim Şov Grubu ve Edirne Belediyesi Roman Halk Dansları topluluğu gerçekleştirdi. Roman müziği eşliğinde gösterilerini gerçekleştiren gruplara halk da eşlik etti. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Hüsnü Yeşilyurt festivale yaptıkları katkılardan dolayı Edirne Havsa Belediyesi Başkanvekili Tufan Baş’a ve Edirne Belediyesi ekibine Kartal heykelciği takdim etti.
Festivalin ilk konserinde ise Kartallı sanatçı Ekrem Şahin sahneye çıktı. Türk Halk Müziği’nin önemli eserlerini birbiri ardına seslendiren Şahin, Kartallılardan tam not aldı. Türkülerini seslendiren Şahin’e de Kartal Belediyesi Kültür Sanat Festivali’ne yaptığı katkılardan dolayı Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan tarafından festival anısına Kartal heykelciği takdim edildi.
Kartal halkının bayramını kutlayan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Ben 45 yıldır Edip Akbayram’ı dinliyorum ama doyamıyorum. Bugün yine Türkiye’nin her tarafını bize gezdirdi ve çok büyük bir ülke sevgisini türkülerle, sanatla bize yaşattı. 45 yıldır izliyorum, dinliyorum. Hakikaten nadir bir kaç sanatçıdan biri. Saygı duyuyoruz, hürmet ediyoruz. Kartal adına böyle bir gecede bizimle olduğu için Sayın Edip Akbayram’a teşekkür ediyoruz. 80 yaşındaki Bilal amcayla, ağzında emzikli o çocuk bu meydanda varsa biz hep var olmaya devam edeceğiz. Bu insanlar; sanata sanat gözüyle bakan heykele ucube demeyen, sanatçıya saygı duyan bir ülkede ben de yaşamak istiyorum diyorlar. Uluslararası Kültür ve Sanat, Heykel Sempozyumumuz başlıyor ama ondan da önemlisi Çarşamba günü saat 11.00’de Kıbrıs’ın Atatürk’ü saydığımız ve Kartal Belediyesi’nin Ercan Havaalanı’nın hemen çıkışına yaptırdığı Rauf Denktaş’ın heykelinin bir eşini de Uğur Mumcu Mahallemizin girişine dikeceğiz. Tüm Atatürkçüleri oraya da bekliyoruz” dedi.
BİZE ULAŞIN