Kurban Bayramı Havayollarının Yüzünü Güldürdü

Kurban Bayramı tatilinin dokuz güne çıkarılması en çok havayolu şirketlerinin yüzünü güldürdü. Kısa sürede tüm biletler bitince havayolu şirketleri de artan talebi karşılamak için birçok noktaya ek sefer koydu.
Türk vatandaşları özellikle güney illerine akın ederken, Türk Hava Yolları da bu illere ek seferler koydu. Türk Hava Yolları karşılıklı olarak Antalya’ya dokuz, Dalaman’a 11 Trabzon’a dört Bodrum’a altı ek sefer koyarken, Yurtdışında ise Kıbrıs’a talebin fazla olması nedeniyle karşılıklı olarak iki ek sefer koydu.
Kurban Bayramı nedeniyle yaşanan yoğunluk, Atatürk Havalimanı’nda bulunan işletmelerinde yüzünü güldürdü. Atatürk Havalimanı işletmecisi TAV Havalimanları Holding yetkilileri yolcuların bayram süresince olumsuz bir durum yaşamaması için her türlü önlemi aldı.
OTOPARKLARDA YER KALMADI
Kurban Bayramı tatilinin dokuz gün olması nedeniyle, uçaklarda yer olmaması ve vatandaşların yoğun ilgi göstermesi nedeniyle Atatürk Havalimanı’nda oto parlarda yer kalmadı. Arabalarını otoparka bırakan tatilciler Atatürk Havalimanı’nda bulunan kat otoparkının dolmasına neden oldu. Otopark yetkilileri araçları açık otoparka yönlendiriyor.
Atatürk Havalimanı’nda Kurban Bayramı nedeniyle tatile giden vatandaşların mağdur olmaması ve bir sorun yaşamaması için Devlet Hava Meydanları yetkilileri, tüm önlemeleri aldı.

BİZE ULAŞIN