Jandarmadan Kaçak Sigara Operasyonu

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan operasyonlarda, gümrük kaçağı toplam 111 bin 498 paket sigara ve 75 kilo tütün ele geçirildi.
İstanbul İl Jandarma Komutanlığı, Van’dan İstanbul’a gönderilen yüklü miktarda bandrolsüz sigarayla ilgili çalışma başlattı. Jandarma ekipleri tarafından yapılan takip sonucu kaçak sigaraların kargo şirketine ait kapalı kasa bir kamyonetle Esenyurt kargo aktarım merkezinden Küçükçekmece Cennet mahallesindeki bir kargo şubesine götürüleceği tespit edildi. Ekipler tarafından kapalı kasa bir kamyonette yapılan aramalarda, sandık, çamaşır makinesi, hoparlör, termosifon, bulaşık makinesi içerisinde gizlenmiş 38 bin 870 paket bandrolsüz sigara ve 75 kilo yasa dışı yolla yurt dışından getirildiği değerlendirilen tütün ele geçirildi.
İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Çatalca Muratbey mahallesinde gerçekleştirdiği diğer bir operasyonda saman balyası yüklü bir TIR içerisine demir profil kullanılarak gizlenmiş 72 bin 628 paket kaçak sigara ele geçirdi.
Yapılan operasyonlarda gümrük kaçağı toplam 111 bin 498 paket sigara ve 75 kilo tütün ele geçirildi.
BİZE ULAŞIN