Eyüp Belediyesi Makedon Göçmenleri Akrabalarına Kavuşturuyor

Balkanlara gönül köprüsü oluşturan Eyüp Belediyesi, Kurban Bayramı dolayısıyla ilçede yaşayan Makedonyalı göçmenleri memleketlerine uğurladı. Aileleri ve soydaşlarıyla bayramlaşacak olan göçmenler, birkaç günlük ziyaretin ardından Türkiye’ye geri dönecekler.
Eyüp’te yaşayan Makedonyalı göçmenler, Eyüp Belediyesi’nin düzenlediği gönül köprüsü projesiyle ülkelerine uğurlandı. Kurban Bayramı için ülkelerine uğurlanan Makedonyalı göçmenler ülkelerindeki aileleri ve soydaşlarıyla bayramlaştıktan sonra geri dönecekler. Alibeyköy Meydanı’nda yapılan uğurlama törenine katılan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın yola çıkan vatandaşları bizzat uğurladı.
Tören alanında konuya ilişkin bilgiler veren Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, "Bizim Alibeyköy’de birçok Gostivarlı hemşehrilerimiz var. Kurban Bayramı vesilesiyle bir araya gelip bayram ziyareti yapacaktık. Ancak benim son dakikada çıkan programım nedeniyle ben gidemiyorum. Ama arkadaşlarımız bir otobüs Alibeyköy’den Gostivarlı hemşehrilerimiz belediyemizin katkılarıyla bu akşam yola çıkıyorlar. Birkaç gün kalıp geri dönecekler. Memleketlerinde yakınlarıyla hasret giderecekler. Belki aralarında ilk defa gidecek olanlar olacak. Özellikle daha önce memleketlerine gitmemiş gençlerin ve memleketini özlemiş yaşlıların gitmesini teşvik ediyoruz" dedi.
"BALKANLARIN GÖZÜ VE KULAĞI TÜRKİYE’DE"
Balkanların Türkiye’den destek beklediğini belirten Başkan Aydın, "Onların gözleri kulakları Türkiye’de. Türkiye’nin istikrarı, büyümesi ve güçlü olması onlara güç katıyor. Onlar çok iyi biliyorlar ki yegane hamili ve koruyucuları biziz. Bize dua ediyorlar ve çok seviyorlar" diye konuştu.
Başkan Aydın’ın yaptığı konuşmanın ardından 60 kişilik ilk kafile otobüslere binerek ülkelerine doğru yola çıktı.

BİZE ULAŞIN