250 kişiyi evden çalıştıracak

Turkcell Global Bilgi 'Home Agent' modeliyle yıl sonuna kadar 215 olan evden çalışan sayısını 250'ye çıkaracak. İşe başvurmak için en az lise mezunu olmak gerekiyor

250 kişiyi evden çalıştıracak
Teknolojinin sonsuz olanakları sayesinde tüm dünyada şirketlerde sabah 8'den akşam 5'e kadar süren klasik çalışma şekli hızla değişiyor. Hem çalışanlar hem de işverenler için ofis zorunluluğu ortadan kalktıkça işlerin verimliliği de artıyor. Home Agent modeli olarak bilinen sistemle herhangi bir bina, altyapı, servis, yemek, temizlik gibi yatırım ve maliyetlere gerek kalmaksızın neredeyse aynı verimlilik düzeyi ile çalışanlar evden yönetiliyor. Öncelikli olarak finans, banka, emlak ve satış alanlarında kullanılan Home Agent sistemi giderek büyüdü ve artık teknik destekten tahsilata, sağlıktan müşteri hizmetlerine kadar tüm alanlarda bu model kullanılmaya başlandı. Bu çalışma şeklini 2009'da uygulamaya başlayan ve bu model üzerinden en fazla istihdam sağlayan şirketlerden biri haline gelen Turkcell Global Bilgi, şu anda 215 olan evden çalışan istihdamını yıl sonuna kadar 250'ye çıkarmayı hedefliyor.

MALİYETİ YÜZDE 50 AZALTIYOR
Evden çalışan kadrosu için en az lise mezunu olmak yeterli. Satış bölümünde görev yapacak personel için ise bu niteliğe ek olarak minimum 1 yıl satış tecrübesi aranıyor. Turkcell Global Bilgi Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdürü Funda Seyrek Kantarlı: "Evden çalışma modeli şirket maliyetlerini yüzde 50 azaltıyor" diyor. Kantarlı şöyle devam ediyor: "Ülkemizdeki pek çok kişinin ailevi nedenlerden ya da mevcut işsizlik problemi yüzünden çok istediği halde çalışamadığını biliyoruz. Çoğunlukla eğitim seviyesi yüksek ve profesyonel bir çalışma deneyimi olan çok sayıda kişinin evlilik, çocuk bakımı, sağlık, ofise uzaklık ve benzeri bir çok sebepten ötürü iş hayatından soyutlanmak zorunda kaldığını görüyoruz. Yüksek verimiliğe ve iyi bir profile sahip bu kişilerin tekrar iş gücüne kazandırılması son derece önemli. Bunun yanısıra, engelli vatandaşlarımızın da önce iş ve bu vesile ile de sosyal hayata katılabilmelerini sağlamak da diğer bir hedefimizdi."

ÖZEL HAYATA DAHA FAZLA ZAMAN AYIRIYORLAR
Evde çalışanlar kendilerine ve ailelerine daha fazla zaman ayırabiliyor. Özellikle anne olan çalışanlar çocukları ile daha fazla vakit geçirebiliyor. Engelli olduğu için ev dışında çalışma olanağı bulamayan vatandaşlar bu model sayesinde aile ekonomisine katkı sağlayabiliyor. kendilerini sosyal hayata daha rahat adapte edebiliyorlar.

Home agent oldular, hayatları bir anda değişti

ÇAĞATAY YAPAĞCI

Kendime olan güvenim arttı

1989 İzmir doğumluyum. Bir duvar yazısında "Oturarak başarılı olan sadece tavuklardır" yazıyordu. Bu yazı belki de hayata farklı bir açıdan bakmamı sağladı. Hastalığımdan dolayı iş yerine otobüsle veya arabayla sürekli gidip gelmem mümkün değildi. O yüzden kendime uygun bir iş bulmam veya yaratmam gerekiyordu. Turkcell Global Bilgi'de şu an 5. Yılımı doldurmak üzeriyim. İşimin en büyük katkısı kendimin de bir şeyleri tek başına başarabilecek olduğumu göstermesi oldu, kendime olan güvenim arttı.

SELİN İPÖREN

Bebeğimle de ilgilenebiliyorum

Evimin rahatlığında yağmur, çamur, soğuk demeden sıcacık odamda çalışmanın yanı sıra sabah uyandığımda işe giderken hazırlanacağım zamanı minik bebeğime ayırabiliyorum. Öğle molamda onunla oyunlar oynayabiliyorum. Müşterimle görüşürken onun içerden ağlamasını duymak bile mutlu ediyor beni. İlk zamanlar evde nasıl iş olur diyen herkese şimdi böyle oluyor diyebilmek de ayrıca daha iyi hissettiriyor.

GURUR ÇIRPAN

Karşıma çıkmış en büyük fırsat

Home Agent ilanını gördüğümde inanamamıştım böyle bir işin olabileceğine. Ama oldu. Artık dışarıda satış yapıp yorulup karşılığını alamamak yok. Belki de bu zamana kadar ki karşıma çıkmış en büyük fırsatlardan biriydi Turkcell Global Bilgi çünkü tüm hayatımı değiştirdi. Evliliğimi, hayatımı ve elde ettiklerimi, bu zamana kadar öğrendiğim, edindiğim bilgileri her şeyi buraya borçluyum. Ve en güzeli bana bunların hepsini evde çalışarak yapma fırsatı verdi.

TÜLAY KUŞÇU

Oğlumu yanımda büyütebildim

Home Agent olmanın oğlumu büyüttüğüm bu yaşına getirmemde katkısı tartışılmaz bir gerçektir. Hiç düşünmedim acaba dışarıda mı olsaydı işim diye. Zaten özellikle de onun için tercih etmiştim böyle bir işi. Ama bir yandan da işini en iyi şekilde aksatmadan yürütmek çok önemli. Diğer işlerdeki gibi yolda zaman kaybın yok, yarın ne giysem derdin yok, işin ile evin arası sadece bir oda uzaklığında. Evde olmayı seviyorum, mutluyum, huzurluyum.

BİZE ULAŞIN