Atamalar

Atamalar
Ford Otosan'a iletişim direktörü

Ford Otosan'ın yeni Kurumsal İletişim Müdürü Gonca Sofuoğlu Temiz oldu. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu Sofuoğlu, Marmara Üniversitesi'nde İşletme mastırı yaptı. İş yaşamına Otosan Pazarlama'da başlayan Sofuoğlu, 1994'den bu yana Ford Otosan'da çalışıyor.

Abdi İbrahim'e Ar-Ge Direktörü


Abdi İbrahim'de Ar-Ge Direktörlüğü'ne Zdravka Knezevic getirildi. Hırvatistan Zagreb Üniversitesi İlaç Teknoloji Bölümü mezunu Knezevic, aynı bölümde yüksek lisans, Kimya Mühendisliği ve İlaç Tasarımı Bölümü'nde ise doktora yaptı. PLIVA İlaç ile başlayan kariyerinde, yaklaşık 18 yıl boyunca PLIVA İlaç Ar-Ge bünyesinde farklı pozisyonlarda görev aldı. Knezevic, daha sonra PharmaS ve Jadran Galenski Laboratuvarları'nda yöneticilik yaptı.

DeFacto'ya pazarlama direktörü


DeFacto'nun Pazarlama Direktörü Nazlı Ercilli Soylu oldu. Boğaziçi Üniversitesi İşletme mezunu Soylu, aynı yıl Shell Türkiye'de Perakende Satış Koordinatörü olarak işe başladı. Ardından Henkel, SC Johnson Wax, Evyap, Ülker Hero Gıda'da görev alan Soylu, 2012 Nisan ayından itibaren Kerevitaş'ta Pazarlama Direktörü olarak çalışıyordu.

Arzum'da Mete Zadil dönemi


Arzum'un yeni CEO'su Mete Zadil oldu. University of Delaware'de İnşaat Mühendisliği, Cornell University'de mastır yapan Zadil, Korda Kağıt ve Schindler Türkiye'de üst düzey yöneticilik yaptı. Zadil, Stenia Tarım Yönetim Kurulu Üyeliği ve Autority Group Yönetim Kurulu Danışmanlığı'na da devam ediyor.

Hayat Kimya'ya iki yeni isim


Hayat Kimya Hijyen Kategorisi Pazarlama Direktörlüğü'ne Billur Burkutoğlu getirildi. Marmara Üniversitesi Pazarlama mezunu Burkutoğlu, yüksek lisansını California Üniversitesi'nde yaptı. Hayat Kimya İnsan Kaynakları Direktörlüğü'ne ise Şenay Gani atandı. Gani eğitimini ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı.

TSKB Gayrimenkul'de yapılanma


TSKB Gayrimenkul'de genel müdür yardımcılığına Ozan Kolcuoğlu ve Bilge Beller Özçam getirildi. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği mezunu olan Kolcuoğlu, İstanbul Üniversitesi'nde MBA yaptı. Eğitimine University of Florida ile devam eden Kolcuoğlu 10 yıllık sektör tecrübesine sahip. İTÜ Şehir ve Bölge Planlama mezunu Özçam'ın ise sektörde 21 yıllık tecrübesi bulunuyor.

Adese'de görev değişimi


adese'nin Genel Müdürü olarak görev yapan Sıtkı Erben, İttifak Holding'in perakende grubu danışmanı oldu. Erben, genel müdürlük görevini sektörün deneyimli isimlerinden Murad Yavuz Gök'e devretti.
BİZE ULAŞIN