Atamalar

Atamalar
BoeIng'e yeni Genel Müdür

Boeıng, Ayşem Sargın Işıl'ı Türkiye Genel Müdürü olarak atadı. Işıl, Ankara'da görev yapıyor ve Boeing Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye (MENAT) Başkanı Bernie Dunna'a bağlı olarak çalışıyor. ODTÜ İktisat mezunu Işıl, BP ve Türk Eximbank'ta çalıştıktan sonra 10 yılı aşkın süreyle ABD Ankara Büyükelçiliği'nde kıdemli ekonomi danışmanı olarak görev aldı. Işıl, Boeing'e katılmadan önce General Electric'te çalışıyordu.

Bosch'a Pazarlama Di rektörü
Bosch'un Türkiye ve İran Satış-Pazarlama Direktörlüğü'ne Kıvanç Arman getirildi. Arman, Balıkesir Üniversitesi Makine Mühendisliği mezuınu. İngiltere'de MBA yapan Arman, iş hayatına Olmuksa'da başladı. Arman 2004 yılında bu yana Bosch Türkiye'de görev alıyor.

GS K Global takımına Türk direktör
GlaxoSmithKline (GSK) Klasik ve Yerleşik İlaçlar MENA/CIS/Rusya Bölge Medikal Lideri olarak görev yapan Dr. Burkay Adalığ, Üroloji Medikal Direktörü olarak atandı. Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp mezunu Adalığ, Schering, Astra Zeneca, Boehringer Ingelheim'da çalıştı. Adalığ, GSK'ya katılmadan önce Bausch&Lomb'da Türkiye ve Ortadoğu Medikal Müdürü olarak görev yapıyordu.

İnci Deri'de çalıştıran dönemi
İnci Deri CMO'su Zeynep Çalıştıran, görevine İnci Deri CCO'su (Chief Commercial Officer) olarak devam edecek. 2012'de İnci Deri'ye katılan Çalıştıran, 2013'ten beri İnci Deri CMO'su (Chief Marketing Officer) olarak görev yapıyordu. Marmara Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesi mezunu Çalıştıran, aynı üniversitede İşletme Yüksek Lisansı yaptı. İş hayatına Green Active PR ajansında başlayan Çalıştıran, sırasıyla Alesta Halkla İlişkiler ve Bersay İletişim Danışmanlığı'nda farklı pozisyonlarda görev aldı.

İstinyepark'a genel müdür
İstinyePark'ın Genel Müdürlüğü'ne, Uğur Berk atandı. Bilkent Üniversitesi İktisat mezunu Berk, uzun yıllar turizm, enerji ve perakende sektörlerinde, yerli ve yabancı öncü firmalarda yöneticilik yaptı.

Pfizer'e Onkoloji Medik al Lideri
Dr.Esra Dumanlı, Pfizer Türkiye Onkoloji Medikal Lideri oldu. On Dokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu Dumanlı, Tosya Merkez Sağlık Ocağı, Yapı Kredi Sağlık Hizmetleri Sağlık Servisi, Medil Medikal, Er-Kim İlaç Sanayi ve en son Roche İlaç'ta çalıştı.

AstraZeneca'ya medik al müdür
AstraZeneca'nın, Grup Medikal Müdürü Deniz Ertürk Erem oldu. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu Erem, Şişli Etfal, Muradiye Devlet Hastanesi, Abdi İbrahim, Pfizer, Actelion, MSD Türkiye, Apotex ve Janssen'de çalıştı.

BİZE ULAŞIN