Atamalar

Atamalar
Finans Portföy'e yeni koordinatör

Arzu Odabaşı, Finansbank iştiraki Finans Portföy'de Koordinatör olarak göreve başladı. İstanbul Üniversitesi İşletme mezunu Odabaşı, Londra City Cass Business Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimi aldı. İş hayatına Finans Yatırım'da başlayan Odabaşı daha sonra sırasıyla Global Menkul Değerler ve Global Portföy, Eczacıbaşı Menkul Değerler'de çalıştı.

Tunçmatik'e Pazarlama Direktörü


Enerji Çözümleri firması Tunçmatik'in, Satış ve Pazarlama Direktörü Eftal Sezer oldu. Eskişehir Üniversitesi İşletme mezunu Sezer, daha önce Arena Bilgisayar, Viewsonic, EMC Türkiye gibi sektörün önemli markalarında üst düzey görevlerde bulundu. Son olarak Lenovo Türkiye'de Satış Müdürü olarak görev yaptı.

McCann İstanbul'a başkan yrd.


McCann'in İstanbul ofisine Anet Tokatlıoğlu Başkan Yardımcısı olarak atandı. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Anet Tokatlıoğlu, Wunderman, Y&R ve RPM Radar gibi şirketlerde Yönetici Ortak, Marka Takım Direktörü ve Marka Yöneticisi olarak çalıştı.

MSD 'ye çifte direktör


MSD Türkiye Sağlık Politikaları ve İletişim Direktörlüğüne Deniz Big Öncel, Aşı ve Fertilite İş Birimi Direktörlüğüne ise Tan Aknil atandı. ODTÜ İşletme mezunu Öncel, Salford Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptı. Interbank, ABD Büyükelçiliği ve Novo Nordisk'te çalıştı. İstanbul Üniversitesi İşletme mezunu Aknil, California Üniversitesi'nde Pazarlama İletişimi okudu. Uzun süre GSK'da çalışan Aknil, birçok alanda yöneticilik yaptı.

Toros Tarım'a İK yöneticisi


Toros Tarım Yetenek Yönetimi ve Operasyonel Gelişim Müdürü görevine Aslı Kara getirildi. Toros Tarım İnsan Kaynakları Operasyon ve Ücret Yönetimi Müdürü görevine ise Halil Kökcü atandı. Daha önce Tesco Kipa, GlaxoSmithKline ve Deloitte'ta çalışan Kara, Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Daha önce Garanti Bankası ve Deloitte'ta çalışan Kökcü ise Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (önlisans) ve Anadolu Üniversitesi İşletme mezunu.

AMGEN'de üst düzey yapılanma


Alper Üreten, AMGEN Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Alt Bölgesi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü oldu. Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik mezunu Üreten, Golden Gate Üniversitesi'nde MBA yaptı. Ali Toker ise Genel Müdür oldu. Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik mezunu Toker, Nocartis, Actavis ve Sandoz'da çalıştı. Teknik Operasyonlar Kıdemli Direktörü olarak atanan Ayla Kurtuluş ise İstanbul Üniversitesi Eczacılık mezunu. Kurtuluş Novartis, Bristol Myers ve Sandoz'da çalıştı.

BİZE ULAŞIN