Atamalar

Atamalar
İDO 'ya kurumsal iletişim müdürü
İstanbul Deniz Otobüsleri'nin (İDO) Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevine, Hande Ergünlü getirildi. Ergünlü, kariyerine ulusal gazetelerde muhabirlik ve editörlük yaparak başladı. Ardından CNR ve DHL Express'te çalışan Ergünlü, 5 yıldır Akbank'ta Basın İlişkileri, İç İletişim Yöneticisi olarak çalışıyordu.

Burgan Bank'a yeni CFO
Burgan Bank Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevine Mehmet Yalçın atandı. İTÜ İşletme Mühendisliği mezunu Yalçın, aynı yıl Andersen'de iş hayatına başladı. Yalçın, son olarak BankPozitif'te Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

PM'den yurtdışına transfer
Cengiz Çilengiroğlu, Philip Morris International (PMI) Rusya, Moskova Bölgesi Başkan Yardımcılığı görevine atandı. Çilengiroğlu, bu atamayla birlikte global pazarlarda fark yaratan üst düzey Türk yöneticiler arasına katıldı. Cengiz Çilengiroğlu'dan boşalan koltuğa ise Filiz Yavuz Diren geçti.

Coldwell Banker'A koordinatör
Coldwell Banker'da, Franchise Satış Yöneticisi olarak görev alan Zennure Özen, Coldwell Banker Türkiye Genel Koordinatörü oldu. Hacettepe Üniversitesi "London School of Public Relations - İş Geliştirme" bölümünden mezun olan Özen, Coldwel Banker'daki görevine Franchise Geliştirme Saha Yöneticisi olarak başladı ve firmanın Türkiye'de büyük ofisler geliştirmesinde görev aldı.

Global Liman'a CEO
Global Liman İşletmeleri'nin yeni CEO'su Emre Sayın oldu. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu Sayın, daha sonra Rutgers ve Princeton üniversitelerinden, Sistem Mühendisliği yüksek lisansı yaptı. Sayın son 3 yıldır Vimpelcom, Amsterdam'da İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı ve Verizon, New York'ta Kıdemli Danışman olarak çalışıyordu.

JLL Türkiye'ye Finans Direktörü
JLL Türkiye'de Finans ve İdari İşler Direktörlüğü görevine Ayşegül Rona atandı. 9 Eylül Üniversitesi İktisat mezunu Rona, kariyerine EY'de başladı. Rona, en son Fox International'da Bütçe ve Raporlama Direktörü olarak görev yapıyordu.

Reder'a iki transfer
Samsung Türkiye'de Televizyon Kategorisi Ülke Saha Satış Koordinatörlüğü'nü yürüten Kazım Kavran, reeder'ın Saha Satış Direktörü oldu. Daha önce Teknosa'da çalışan ve Koç Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunu Melih Çöl ise zincir mağazalardan sorumlu yönetici olarak reeder'da çalışmaya başladı.
BİZE ULAŞIN