Atamalar

Atamalar

  • İşte İnsan
  • Cumartesi 19.06.2016
Ülker'den KıdZanıa'ya transfer
KıdZanıa İstanbul'un Genel Müdürü Ebru Timur oldu. Sheffield Üniversitesi Executive MBA, Bournemouth Business School'da MBA ve New York State Üniversitesi'nde Yönetim ve İş İdaresi programlarını tamamlayan Timur, iş hayatına Halk Sigorta'da başladı. Timur, en son Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Vakfı Genel Yönetim ve İletişim Direktörü'ydü.

Hakman'a genel müdür
Hakman Elektronik, genel müdür olarak Aziz Süzer ile anlaştı. YTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği mezunu Süzer, kariyerine Siemens Türkiye'de başladı. Sonrasında 1 yıl Hong Kong'da Inter Electronics'te görev alan Süzer, 1995'ten beri Türkiye'de Bauhaus, Praktiker ve Media-Markt Türkiye'de yönetici olarak görev aldı.

Nıelsen'e genel müdür yardımcısı
Didem Şekerel Erdoğan, Nielsen Türkiye Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Daha önce FMCG sektörünün önde gelen uluslararası firmalarından birinde görev alan Erdoğan, 2013 yılında Nielsen ailesine katıldı.

Lukoil türkiye'ye yeni CEO
Lukoil Türkiye'nin yeni CEO'su Arash Repac oldu. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimleri Fakültesi'nden mezun olan Repac, kariyerine Temsa'da başladı. Lukoil'in 2 yıl Moskova merkezinde görev alan Repac, son beş yıldır Lukoil Türkiye'nin perakende satışlardan sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Enocta'ya genel müdür yardımcısı
Hande Sözmen Enocta'nın satış ve pazarlamadan sorumlu yeni genel müdür yardımcısı oldu. Bilkent Üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliği mezunu Sözmen, ODTÜ'de Executive MBA yaptı. İş hayatına Armada Bilgisayar'da başlayan Sözmen sırasıyla Superonline, Avea ve Vodafone'da çalıştı.

Pfızer'e İK Direktörü
cem Akkaya, Afrika ve Ortadoğu (AfME) Bölgesi bünyesinde Ortadoğu ve Körfez Ülkeleri Bölge İK Direktörü olarak atandı. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu Akkaya, Yeditepe Üniversitesi'nde işletme yüksek lisansını yaptı. Akkaya 1998'den beri Pfizer'de çalışıyor.

Unıversal Handlers'a genel müdür
STFA Holding şirketlerinden Universal Handlers'ın genel müdürü Reyhan Uğurlu Yücel oldu. İTÜ Maden Fakültesi mezunu Yücel, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ile Koç Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı. İş hayatına Philips'te başlayan Yücel, Canon, Eveready/ Energizer, HMF Makina'da çalıştı.
BİZE ULAŞIN