Atamalar

Atamalar

  • İşte İnsan
  • Pazar 02.10.2016
AstraZeneca 'ya iş ortağı
AstraZeneca Afrika & Türkiye Bölgesi Finans İş Ortağı görevine Aykut Bolat atandı. Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu Bolat, Accenture ve Pfizer'de çalıştı. İş Ortağı unvanıyla AstraZeneca Türkiye ailesine katılan Bolat, en son şirkette Analiz Müdürü / Finans İş Ortağı olarak görev yapıyordu.

Çiftçi Towers'a genel müdür
Burçin Okur, Çiftçi Towers Genel Müdürü oldu. Bilkent Üniversitesi İşletme mezunu Okur, Finansbank, HSBC ve Peker Holding'de üst düzey yöneticilik yaptı. Okur, son olarak Peker Holding'de Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Digiturk'e yeni CEO
Yousef Al-Obaidly, Digiturk'ün yeni CEO'su oldu. Seattle Üniversitesi mezunu Al-Obaidly, aynı zamanda beIN MEDIA GROUP'un Başkan Vekili ve beIN SPORTS Fransa, Amerika ve Asya- Pasifik'in de başkanı olarak görev yapıyor.

RItz Carlton istanbul'a direktör
izlem Öktem, The Ritz-Carlton İstanbul'un Satış ve Pazarlama Direktörü oldu. Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunu Öktem, iş hayatına Anemon Oteller zincirinde başladı. Ardından Swissotel Grand Efes, Çırağan Palace Kempinski, Kempinski Hotel Barbaros Bay'de görev aldı.

Pirelli'ye genel müdür
Alp Günvaran, Pirelli Türkiye Endüstriyel ve Ticari Lastikler Genel Müdürü oldu. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi mezunu Günvaran, P&G ve Shell Türkiye'de yöneticilik yaptı.

EY Türkiye'ye Ülke Başkanı
Metin Canoğulları, EY Türkiye Ülke Başkanı olarak atandı. İTÜ İşletme Mühendisliği mezunu Canoğulları, yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Ünivesitesi İşletme Bölümü'nde tamamladı. 12 yıllık Arthur Andersen deneyimi ardından 14 yılını EY Türkiye bünyesinde sürdüren Canoğulları, Avrupa'da 22 ülkeyi kapsayan EY Orta ve Güneydoğu Avrupa Bölgesi'nin - Stratejik Büyüyen Pazarlar ve Aile Şirketleri Liderliği görevini yürütüyordu.

OMSAN'da ba yrak değişimi
Doç. Dr. M. Hakan Keskin, OMSAN Lojistik'te Genel Müdür olarak görevine başladı. Kara Harp Okulu mezunu Keskin, TSK'da Lojistik Yönetim, Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nde ise Lojistik Yönetimi Bölümü'nü kurdu. Keskin, Türkiye'de Lojistik Hizmetlerinin Geliştirilmesi Özel İhtisas Komisyonu üyeliği, dekan yardımcılığı ve bölüm başkanlığı gibi görevlerinin yanı sıra çeşitli kuruluşlarda kurul başkanlığı, üyelik ve danışmanlık gibi görevlerde bulundu.
BİZE ULAŞIN