Yöneticiler empati için sahaya indi

Müşteri beklentilerini anlamak ve saha çalışanlarıyla empati yapmak için sahaya inen Groupe SEB yöneticileri aldıkları feedback’lerle satışı ve motivasyonu artırdı

Yöneticiler empati için sahaya indi

Yılbaşında Groupe SEB Türkiye'de göreve başlayan yeni Genel Müdür Emanuel Almeras Serot, ilk iş bir saha projesini hayata geçirdi. Hem müşterilerin beklentilerini hem de sahada çalışmanın güçlüklerini anlamak için yöneticileriyle birlikte sahaya inen Groupe SEB yöneticileri kendileri belirledikleri bir tam günde kendi seçtikleri Tefalshop veya Tefal Outlet'lerde tam gün 'Satış Danışmanı' olarak çalıştı. 90 kişilik ekip 22 mağazada mesai yaptı. Genel Müdür ise İstinyepark mağazasında satış danışmanı olarak bir gün çalışmış. Mağaza çalışanlarının merkezde olanları yüksekte konumlandırdıklarını bu yüzden de ulaşılamaz gördüklerini dile getiren Groupe SEB Pazarlama Direktörü Zümrüt Tamer, bu algının ortadan kaldırılması adına projenin çok verimli geçtiğini belirterek, "Artık bana daha rahat ulaşıyorlar" dedi.

ULAŞILAMAZ GÖRÜYORLAR
Şirketin İK Direktörü Ceyda Altıkardeşler ise özellikle outlet mağazalarda çalışan daha düşük profilli elemanların genel müdürü karşılarında görmelerinin ciddi bir motivasyon kaynağı olduğunu söyledi. Altıkardeşler, "Hâlâ gençler mağazacılığı kariyer yolu olarak görmüyor. Ama mağazada çalışıp merkeze geçen pek çok örnek çalışan var" dedi.

BİZE ULAŞIN