Atamalar

Atamalar

ANADOLU SİGORTA'DA GÖREV DEĞİŞİMİ
Anadolu Sigorta'da, Musa Ülken'in emekliliği sonrasında boşalacak genel müdürlük koltuğuna Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı İlhami Koç atandı. 2014'te Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Başkanı olarak seçilen Koç, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu'nda da birliği temsilen görev yapıyor.

BİLYONER'İ SİNDEL YÖNETECEK
Hitay Holding ile Yunanistan merkezli Intralot'un ortak girişimi olan Bilyoner.com'da CEO'luk görevine Mehmet Sindel getirildi. 1992'de Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olan Sindel, kariyerine Unilever'de başladı. Sindel, Bilyoner.com'un CEO'luk koltuğuna oturmadan önce İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde CEO'luk yapıyordu.

GE'NİN İK DİREKTÖRÜ BEKAR OLDU
Taşkın Bekar, General Electric (GE) Türkiye'nin İK Direktörü oldu. Bekar, yeni görevi kapsamında GE Türkiye'nin yerel İK faaliyetleri ile stratejik ve kurumsal girişimlerini yönetecek. Amerika Birleşik Devletleri'nde Western Washington Üniversitesi'nde İşletme bölümünü bitiren Bekar, Birmingham Üniversitesi'nde İK yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı.

MCDONALD'S'A YENİ DİREKTÖR
McDonald's Türkiye'nin yeni operasyon direktörü Feliks Boynuinceoğlu oldu. Sektörün tecrübeli isimleri arasında yer alan Boynuinceoğlu, kariyerine PepsiCo Türkiye'de satış geliştirme uzmanı olarak başladı. Boynuinceoğlu, 2001'de Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesi'nden mezun oldu.

CARREFOURSA'DA 3 YENİ ATAMA
CarrefourSA'da üç yeni atama gerçekleştirildi. Süper, Mini ve Gurme Mağazalarından Sorumlu Satış Direktörlüğü'ne Ayten Engin Erçevik, Yatırım ve İnşaat Direktörlüğü'ne Varol Halepli, İnsan Kaynakları Direktörlüğü'ne ise Atilla Saman atandı. Bu üç isim aynı zamanda CarrefourSA icra kurulunda da yer alacak. Erçevik 1988'de Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Halepli, iş hayatına 1989'da GIMA A.Ş.'de mağaza muhasebecisi olarak başladı. Saman da kariyerine 1995'te İzmir Hilton Oteli'nde başladı.

AVON 'DA YENİ DÖNEM
AVON'un Tüketici Pazarlama Müdürlüğü'ne Esra İyidoğan Pencereci atandı. Bu görevi yürüten Esra Mestan Kocatürk ise AVON Kampanya Planlama Grup Müdürü oldu. Pencereci, ODTÜ Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan Galatasaray Üniversitesi'nde Pazarlama İletişimi Yönetimi'nde yüksek lisansını tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Kimya bölümü mezunu olan Kocatürk ise yüksek lisansını Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde yaptı.

BİZE ULAŞIN