Ekonomiye güven iş ilanlarını katladı

Türkiye’de iş ilanlarında % 200’e varan artış yaşandı. Eleman. net’in patronu Duyarlar, “Bu, ülke ekonomisine güvenin göstergesidir” dedi

Ekonomiye güven iş ilanlarını katladı

Komşu ülkelerde yaşanan savaşlar, terör eylemleri ve zor geçen bir yıla rağmen iş insanlarının Türkiye ekonomisine güveni katlanarak artıyor. Eleman. net'in istihdam raporuna göre eylül-ekim aylarında iş ilanlarında yüzde 200'e varan oranlarda artış yaşandı. Rapora göre temmuz ve ağustos dönemine kıyasla eylül ve ekim ayı içerisinde iş ilanlarında en çok artış görülen 5 sektör, güvenlik, mağazacılık ve perakendecilik, hizmetler, gıda ve restorancılık olarak öne çıktı. Eleman.net Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Duyarlar, son dönemde Türkiye ekonomisindeki iyileşmenin şirketlerin eleman arayışlarına da yansıdığını söyledi. Duyarlar, "Bölgemizdeki tüm gelişmelere karşın ülke ekonomisindeki istikrarın kesintisiz sürmesi neticesinde, şirketlerin yatırım ve projelerine devam ettiklerini gözlemliyoruz. Özellikle bazı sektörlerde çok ciddi bir hareketlilik var. Örneğin, mağazacılık ve perakendecilik alanındaki ilanların sayısı son iki ay içerisinde yüzde 190'lara yaklaşan oranda artış gösterdi" dedi. Firmaların yatırım, proje ve açılışlarına hız verdiklerini aktaran Duyarlar, "Bunun bir diğer anlamı da şirketlerin ülke ekonomisine olan güvenlerinin artarak devam ettiğidir" diye konuştu.

OLUMLU GİDİŞATA DESTEK
İçinde bulunduğumuz dönemde Türkiye ve ülke ekonomisine sahip çıkılması gerektiğinin altını çizen Duyarlar, "Bugün yatırım yapan ve istihdam yaratan her bir şirket yalnızca ekonomik değil, aynı zamanda Türkiye'nin olumlu gidişatına destek verme konusunda da ciddi bir görevi yerine getiriyor" ifadelerini kullandı.

KOBİ'LERİN İLANINI BEDAVA YAYIMLIYOR
Türkiye ekonomisinin belkemiğini oluşturan KOBİ'lere mutlaka destek olunması gerektiğini, belirten Duyarlar, KOBİ'lerin Türkiye'nin geleceği olduğunu vurguladı. Bu nedenle onlara yenilikçi projeler geliştirdiklerini belirten Duyarlar, "Eleman. net'e yeni üye olan tüm KOBİ'lerin ilanlarını 30 gün süreyle ücretsiz olarak yayımlıyoruz. Böylece şirketlerin istihdam ihtiyaçlarına yanıt üretiyoruz. KOBİ'ler kazandıkça Türkiye kazanır" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN