Atamalar

Atamalar
AKÇANSA'NIN MÜDÜRÜ SARIER OLDU
Akçansa Genel Müdürlüğü görevine, Şahap Sarıer atandı. Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan Sarıer, Sabancı Üniversitesi'nde Executive MBA programını tamamladı. Sabancı Holding'e 1995'te katılan Sarıer, şirketin farklı pozisyonlarında üst düzey görevlerde yer aldı.

DANONE İK'DA BATUR DEVRİ
Danone Türkiye Sütlü Ürünler İnsan Kaynakları Direktörlüğü'ne Pınar Batur atandı. 2008'den beri Danone'de farklı görevlerde bulunan Batur, son olarak Nutirica Medikal Beslenme şirketinde organizasyonel gelişim&erişkin kategori İK iş ortağı olarak görev alıyordu. Batur, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu.

FOUR SEASONS'I MOURAD YÖNETECEK
Four Seasons Hotels İstanbul'un Genel Müdürü Tarek Mourad oldu. Lüks otelcilik sektöründe 20 yılı aşkın deneyimine sahip olan Mourad, daha önce Raffles Istanbul, Le Royal Meridien Bahreyn, Sheraton Doha'da farklı pozisyonlarda çalıştı. Mourad'un American Hotel&Lodging Educational Institute'den otel yönetim diploması var.

HSBC TÜRKİYE'DE ÜST DÜZEY ATAMA
Ayşe Yenel, HSBC Türkiye Bireysel Bankacılık ve Birikim Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. 2004'te HSBC Türkiye'ye katılan Yenel, daha öncesinde JP Morgan Chase Bankası'nda Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Lehigh Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Yenel, HSBC Portföy Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

ERİKLİ'NİN PERAKENDE DİREKTÖRÜ ŞAHİN
Erikli&Nestle Waters Türkiye Perakende Kanalı Satış Direktörlüğü'ne Serkan Şahin getirildi. Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu olan Şahin, kariyerine Philip Morris'de başladı. Colgate-Palmolive'de, yurtiçi ve yurtdışında modern-geleneksel kanal ve ticari pazarlama yöneticiliği görevlerinde bulundu. Şahin son olarak Mondelez International'daydı.

VODAFONE'DA ÜST DÜZEY ATAMA
Engin Aksoy, Vodafone Türkiye Bireysel İş Birimi İcra Kurulu Başkan Yardımcısı oldu. Şirkete Nisan 2008'de Bireysel İş Birimi Direktörü olarak katılan ve daha sonra Bireysel ve KOBİ'den sorumlu Saha Satış Direktörü olarak görev alan Aksoy, şirketin saha satış stratejilerinin belirlenmesinde ve satış kanallarının yapılandırılmasında önemli rol oynadı.

VOLVO CAR TURKEY'DE ATAMA
Volvo Car Pazarlama ve PR Direktörü Ebru Ekşi, Volvo Car Asya Pasifik Pazarlamadan Sorumlu Bölge Direktörü olarak atandı. Ekşi, Volvo Car Turkey'den, Volvo Cars'a yönetici olarak atanan ilk kadın profesyonel oldu. Marmara Üniversitesi Almanca Enformatik bölümünü bitiren Ekşi, yüksek lisansını ABD Temple Üniversitesi'nde tamamladı.
BİZE ULAŞIN