Yöneticiler formula pistinde

Çalışanlar için eğlenceli aktiviteleri hayata geçiren şirketlerin yeni gözdesi Hilton İstanbul Kozyatağı Speedcity oldu. Formula pistinde çalışanların yarıştığı aktivite, ekip ruhunu da güçlendiriyor

Yöneticiler formula pistinde
Üretimde verimliliğin çalışan memnuniyeti sayesinde geliştiğini keşfeden şirketler, personelleri için koçluk eğitimleri, akademi hizmetleri, bireysel gelişim programlarının yanı sıra artık eğlenceli aktiviteler de sunmaya başladı. Başta takım ruhu olmak üzere, hızlı problem çözebilme, dayanışma, liderlik, motivasyon ve son ana kadar pes etmemenin önemini eğlenceli aktivitelerle hayata geçiren şirketler, çalışanlarına da sıkıcı iş saatlerinin dışında keyifli bir zaman dilimi sunuyor. Hilton İstanbul Kozyatağı içinde yer alan Speedcity de kapalı mekanlarda takım ruhunu yaşatmak isteyen şirketler tarafından tercih edilen alanlar arasında yer almaya başladı. Speedcity Kurucusu olan ve etkinliklerde moderatörlük yapan Ali Özgün, bugüne kadar yüzlerce şirketin takım aktivitesi için kendilerini seçtiğini belirterek, "Yapı Kredi, Shell, Abdi İbrahim, Bosch, Turkcell, Vodafone, Sandoz gibi birçok kurumsal şirket burada Formula Pit-stop aktivitesi düzenledi" dedi. Formula Pit-stop'un 2.5 saat sürdüğünü belirten Özgün, organizasyona 15 ila 200 kişinin katılabildiğini belirtti.

EKİP RUHU ŞART
Özgün, "Aktivitede ilk etapta herkese, bir Formula pilotu olmanın getirdiği hız anlayışı, frenaj, yol tutuşu, viraj çizgisi ve pist okuyuşu teorik olarak anlatılıyor. Pit-stop takımı da, en hızlı lastik değiştirme, bijon söküp-takma, basınçlı tabanca kullanma konularında eğitim alıyor. Takımlar hazır olduktan sonra yarış başlıyor. Pilotun yarışı kazanması için ekibin ona ciddi destek vermesi gerekiyor. Çalışanların bu yarışmayla ekip ruhu, birlikte karar alabilme, hızlı düşünme ve uygulama, acil durumlarda eylem planını devre alabilme gibi yetenekleri gelişiyor" diye konuştu.

DOLULUK ORANLARINA KATKI SAĞLIYOR
Hilton İstanbul Kozyatağı Genel Müdürü Burak Ektiren, Speedcity'nin otellerini farklılaştırdığını ve Anadolu Yakası'ndaki 5 yıldızlı otellere göre, tercih noktasında kendilerini üst sıralara taşıdığını söyledi. Ektiren, "Biz bir iş oteliyiz. Speedcity'de sunduğumuz aktiviteler, şirketlerin grup konaklamaları için de tercih edilirliğimizi artırıyor. Speedcity ile doluluk oranı ve odabaşı gelirlerde avantaj yakalıyoruz" dedi.

MOTİVASYONU ARTIRIYOR
Speedcity alanında defansif sürüş aktivitesinin de yapıldığını aktaran Özgün, şunları anlattı: "Defansif sürüş aktivitesi de en az 10, en fazla 50 kişilik gruplarla yapılıyor. Bu aktivite sahada ekibi olan şirketler için özel bir deneyim olarak öne çıkıyor. Aktivite sonunda en yüksek puanı alan katılımcılara madalya veriliyor." Özgün, şirketlerin İK birimlerinden, defansif sürüş aktiviteleri için de ciddi talepler aldıklarını sözlerine ekledi.
BİZE ULAŞIN