Atamalar

Atamalar
FABER-CASTELL'E YENİ CEO
Faber-Castell'in CEO koltuğuna Daniel Rogger atandı. Faber-Castell'in 256 yıllık tarihinde CEO pozisyonu ilk kez aile dışından bir profesyonele emanet edildi. Anton-Wolfgang'ın oğlu Kont Charles von Faber-Castell ise premium segment ürün ve markalarının dünya genelindeki operasyonlarının sorumluluğunu yürütecek.

MARS SPORTİF'İN CEO'SU UÇANLAR
MAC, MACFit ve NUSPA markalarını bünyesinde barındıran MARS Sportif'in yeni CEO'su Bahar Uçanlar oldu. Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünün ardından University of Michigan'da MBA'ini tamamlayan Uçanlar, ulusal ve uluslararası pekçok şirkette üst düzey görevlerde bulundu.

IOE'YE TÜRK BAŞKAN ATANDI
Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Santa Farma İlaç Sanayii A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kiresepi, Uluslararası İşverenler Teşkilatı'nın (IOE) Başkanı oldu. IOE, 145 ülkeden 154 üyesiyle işverenleri dünyada çalışma hayatı ve sosyal politikalar alanında temsil etmeye yetkili tek kuruluş.

AKTİF BANK'A YILMAZ GETİRİLDİ
Aktif Bank'ın Perakende Bankacılık Krediler Grubu Genel Müdür Yardımcılığı'na Serhat Yılmaz getirildi. Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olan Yılmaz, kariyerine 2000'de Garanti Bankası'nda denetçi olarak başladı. Yılmaz, Aktif Bank ailesine katılmadan önce ise Finansbank bünyesinde KOBİ bankacılığı Direktörü olarak görev yaptı.

CARREFOURSA'DA ÜST DÜZEY ATAMA
CarrefourSA'nın Gıda Dışı Kategori Direktörlüğü'ne Gökhan Kaplan atandı. Kaplan, aynı zamanda CarrefourSA İcra Kurulu Üyesi olarak da görev yapacak. 1998'de İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olan Kaplan, Bradford Üniversitesi Uluslararası İşletme Bölümü'nde yüksek lisans yaptı.

PFIZER İK'NIN LİDERİ ULUIŞIK OLDU
PfIzer Türkiye'ye 13 yıl önce katılan Serra Uluışık, Türkiye ve Kafkasya İnsan Kaynakları Lideri oldu. Lisans eğitimini Koç Üniversitesi İşletme bölümünde tamamlayan Uluışık, Pfizer Türkiye'ye Eylül 2004'te proje müdürü olarak katıldı. Uluışık, şirkette farklı görevler yürüttü.

PALMARINA'DA KAHRAMAN DÖNEMİ
Akbulut Kahraman Palmarina Bodrum'a Genel Müdür olarak atandı. Son olarak Marintürk Genel Müdürlüğü ve Göcek Tesisleri Direktörlüğü yapan Kahraman, 20 yıllık deneyimini Palmarina'ya aktaracak. Kahraman, Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümünden mezun oldu.
BİZE ULAŞIN