Atamalar

Atamalar

AE ARMA'NIN CEO'SU KIZILHAN
AE Arma-Elektropanç'ın CEO'su Burak Ç. Kızılhan oldu. 2014'ten beri şirketin genel müdür yardımcılığı görevini yürüten Kızılhan, lisans eğitimini Londra'daki University of Hertfordshire'da Elektrik- Elektronik Mühendisliği üzerine aldı. Harvard Business School'da finans alanında executive eğitimi alan Kızılhan, kariyerine Schneider Electric'te başladı.

ASTRAZENECA'DA İNCESU DÖNEMİ
3 yıldır AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı olan Dr. Pelin Eriştiren İncesu, AstraZeneca Uluslararası Pazarlar Ticari Strateji Başkan Yardımcısı olarak atandı. İncesu yeni görevinde 77 ülkenin ticari stratejilerinin sorumluluğunu üstlenecek. İncesu, ilaç sektöründeki kariyerine 1999'da Roche'de medikal müdür olarak başladı.

BİLGİÇ BAT AFRİKA'YA DA BAKACAK
BAT Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Gökhan Bilgiç, Kuzey Afrika Bölgesi'nin BAT Türkiye'ye bağlanması ile birlikte BAT Türkiye ve Kuzey Afrika Bölge Direktörü olarak atandı. Bilgiç. Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Kariyerine Pektaş Pazarlama'da başladıyan Bilgiç, 2013 yılında BAT Türkiye Ailesi'ne katıldı.

CARDTEK TEMPORİTİ'YE EMANET
Uluslararası çapta yenilikçi ödeme sistemleri çözümleri sunan Cardtek'ın yeni CSO'su (Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı), uluslararası satış operasyonları alanında deneyimli Paolo Temporiti oldu. Sektörde 25 yıllık tecrübeye sahip Temporiti, uluslararası satış operasyonlarından sorumlu olacak ve şirketin küresel arenada liderlik hedeflerine ulaşmasında rol alacak.

DANONE'yİ KAŞIKÇI YÖNETECEK
Danone Türkiye Sütlü Ürünler Genel Müdürlüğü'ne Emre Kaşıkçı atandı. Galatasaray Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olan Kaşıkçı, farklı iş deneyimleri sonrasında 2006'da Danone ailesine katıldı. Kaşıkçı, son olarak Danone Türkiye Sütlü Ürünler Ticari Direktörlüğü görevini yürütüyordu.

DARDANEL'E YENİ COO ATANDI
Gökçe Orhan, Dardanel'de Operasyonlardan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (COO) oldu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) mezunu olan Orhan, uluslararası birçok markada çalıştı. Orhan, 2011'ten bugüne Tesco Kipa'da gayrimenkulden sorumlu icra kurulu üyesi olarak çalışıyordu.

FLEETCORP'TA ÜST DÜZEY ATAMA
Ufuk Murat Beyazıt, operasyonel araç kiralama hizmeti sunan Fleetcorp'a Finans, Hazine, Risk ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Boğaziçi Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonomi Bölümü'nden mezun olan Beyazıt, İstanbul Üniversitesi'nde Para ve Banka bilim dalında yüksek lisans yaptı.
BİZE ULAŞIN