Atamalar

Atamalar
İSG'DE ÜST DÜZEY İKİ ATAMA
İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı terminal işletmecisi olan İSG'de Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı (CFO) görevine Fikret Cömert, Ticari İşler Direktörlüğü görevine ise Yücel Ecer getirildi. Cömert, Türkiye'nin önde gelen firmalarında üst düzey pozisyonlarda 20 yılı aşkın bir süre çalıştı. Ecer ise, havacılık sektöründe yine 20 yılı aşkın bir tecrübeye sahip. Ecer, son olarak Antalya Havalimanı terminal işletmecisi ICF'de üst düzey yönetici olarak çalışıyordu.

DOMINO'S'DA TEDARİK ÇEVLİ K'TE
Son 5 yıldır Domino's Pizza ekibinde görev yapan Muhsin Emre Çevlik, Tedarik Zinciri, Yatırımlar ve Satın Alma Direktörü olarak atandı. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği bölümü çift anadal programından mezun olan Çevlik, 2009'da Boğaziçi Üniversitesi MBA yüksek lisansını tamamladı. Kariyerine 2005'te STFA'da proje mühendisi olarak başlayan Çevlik, aynı yıl Danone Tikveşli'ye geçti. Çevlik, Domino's Pizza ailesine katıldı.

?GSK'DA ÜST DÜZEY GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ
GSK Türkiye Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı olarak görev alan Dr. Emin Fadıllıoğlu, GSK Gelişmekte olan Merkez Ülkelerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak atandı. GSK Türkiye Genel Müdürlüğü görevine de Selim Giray getirildi. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olan Fadıllıoğlu, İstanbul Marmara Üniversitesi'nden MBA derecesi aldı. Lise eğitimini Robert Koleji'nde tamamlayan Selim Giray da Bilkent Üniversitesi İşletme bölümünü ve Bilgi Üniversitesi MBA programını tamamladı.

?ROCHE DIAGNOSTIK'TE ÖRS DEVRİ
Doruk Örs, Roche Diagnostik Türkiye'nin yeni Finans, Operasyon&Bilgi İşlem Direktörü oldu. Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Pricewaterhouse Coopers'da iş hayatına başlayan Örs, daha sonra Corio Turkey şirketinde finansal kontrolör olarak çalıştı. Etkin iç kontrol süreçlerinin oluşturulması, stratejik planlama, bütçe ve periyodik tahminlerin oluşturulması, iş süreçleri optimizasyonu ve otomasyonla verimlilik artışı, UFRS ve yönetim raporlaması gibi konularda uzman olan Örs, Randstad firmasında Finans Direktörü olarak çalışıyordu.

SAP'IN FİNANSI BATI'YA EMANET
SAP Türkiye'nin Finans Direktörlüğü (CFO) görevine Burcu Batı atandı. Global ve Türk şirketlerin finans yönetimi alanında 16 yıllık deneyime sahip olan Batı, SAP Türkiye'nin finans stratejisi ve büyüme hedeflerinde önemli bir rol üstlenecek. 2001'de Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden mezun olan Batı, kariyerine PricewaterhouseCoopers (PwC) Türkiye organizasyonunda finansal denetçi olarak başladı. Batı, en son Sahibinden.com'da görev alıyordu.
BİZE ULAŞIN