Atamalar

Atamalar
DHL'DE ÜST DÜZEY ATAMA
DHL Express, Türkiye'de iki üst düzey atama gerçekleştirdi. Daha önce DHL Express Türkiye Özel Müşteriler Müdürü olarak görev yapan Ferhat Öçsel, Ticari Birimlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak, DHL Express Türkiye Havaalanı Müdürü görevini yürüten Volkan Demiroğlu ise Müşteri Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Öçsel, DP DHL Grup bünyesine 2007 yılında katıldı. Demiroğlu da DHL'de 1992'den bu yana aktif olarak kariyerine devam ediyor.

KİLİM MOBİLYA'DA YİĞİT DEVRİ
Mobilya sektöründe 25 yıllık birikimi olan Mesut Yiğit, Kilim Mobilya'nın CEO'su oldu. Erciyes Üniversitesi Elektronik Mühendisliği mezunu olan Yiğit, aynı üniversitede ekonomi ve finans doktorası yapıyor. Sektöre Hes Makina'da adım atan Yiğit, daha sonra Boydak Gruba ait Merkez Çelik ve İstikbal Mobilya'da çalıştı. Yiğit'in, makina ve üretim sistemleri tasarımında 14 bireysel patenti bulunuyor.

ÜMRAN BEBA'YA YENİ GÖREV
PepsiCo'nun Global Yetenek Yönetimi, Çeşitlilik ve Dahil Etme Kıdemli Başkan Yardımcılığı görevi, şirkette uzun yıllardır üst düzey pozisyonlarda görev alan Ümran Beba'ya verildi. Beba, şirketteki 23 yıllık görev süresi boyunca, Türkiye Genel Müdürlüğü'nün yanı sıra Güney Doğu Avrupa ve Asya Pasifik Bölge Başkanlığı'nı yürüttü. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Beba, aynı üniversitede MBA eğitimini tamamladı. Beba, yeni görevinde Purchase New York'ta bulunmaya devam edecek.

SABANCI İK'YA HAKAN TİMUR ATANDI
Meral Erdenk Kurdaş'ın kendi isteğiyle ayrılma kararını takiben, Sabancı Holding İnsan Kaynakları Grup Başkanlığı'na Enerjisa'da İnsan Kaynakları ve Kurumsal Yetkinlikler Başkanı olarak çalışan Hakan Timur atandı. İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü ve Sabancı Üniversitesi Enerji ve Teknoloji Yönetimi Master Programı mezunu olan Hakan Timur, kariyerine 1997 yılında Marsa-Kraft'ta başladı.

?HENKEL'DE ÜST DÜZEY İKİ ATAMA
2015'ten beri Türk Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Genel Müdürü olarak görev alan Töre Birol, Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Orta Doğu Avrupa Satış ve Ülke Yönetimi Başkan Yardımcısı olarak atandı. Töre Birol'dan boşalan Türk Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Genel Müdürlüğü görevine ise Güray Yıldız getirildi. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olan Töre Birol, Oxford Brookes Üniversitesi'nde MBA yaptı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olan Güray Yıldız ise 2014'ten beri Henkel Macaristan Çamaşır ve Ev Bakım Genel Müdürlüğü görevini yürütüyordu.
BİZE ULAŞIN