İzmir Körfezi İle Gençleri Buluşturmak İçin Önemli Adım

İzmir Körfezi İle Gençleri Buluşturmak İçin Önemli Adım

  • İzmir
  • Pazartesi 27.04.2015 14:38
İzmir Körfezi’nde yelkencilik ve su sporları faaliyetlerinin düzenlenerek gençlerin denizle buluşmasını hedefleyen “Yelkencilik ve Su Sporları Koordinasyon Kurulu”nun ilk toplantısı gerçekleştirildi.
İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir’de yelkenciliğin gelişememesinin en temel nedeni olarak yer sorununa dikkat çekti. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğine vurgu yapan Demirtaş, "Bu konuda İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile çalışacağız. Çünkü İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteği olmadan bir şey yapamayız. Ayrıca hangi sporla ve spor kulübüyle ne yapabiliriz bunu araştıracağız. İlkokullar arası optimist yarışması yaparsak hafta sonu körfez cıvıl cıvıl olur. Ayrıca Boat Show’dan bir gün önce Çeşme-Foça, Foça- İzmir arasında yat yarışı düzenleyerek burayı renklendirebiliriz. Körfezin ve Dalgakıran’ın önünün boş durması hepimizi rahatsız ediyor. Her hafta olmasa da bir yıla yayılacak şekilde aktiviteler düzenleyerek çocukların denizle buluşmasını istiyoruz. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu bu konudaki düşüncelerimize olumlu yaklaştı. Belediyenin de denize olan ilgisi bize güç veriyor” diye konuştu.
İzmir Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen toplantıya, İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Meclis Başkanı Rebii Akdurak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sırrı Aydoğan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu, Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Müdürü Halil Hatipoğlu, Türkiye Yelken Federasyonu İzmir Bölge Temsilcisi Seyhan Evlioğlu, Gürbüz Arıkan, Serdar Lale, Türkiye Yelken Federasyonu İzmir İl Temsilcisi Hakan Kütük, Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Özlem Akdurak, İzmir Liman Başkanlığı’ndan Eray Aykanat katıldı.
BİZE ULAŞIN