Sağlıkçı Çiftlere Nöbet Müjdesi

Sağlık Sen’in katıldığı Kamu İdare Kurulu toplantısında ikisi de sağlık çalışanı olan çiftleri ilgilendiren çok önemli bir karar alındı. Sendikanın talebiyle, aile bütünlüğünün bozulmaması için sağlık çalışanı olan çiftlerin nöbetleri koordine edilerek düzenlenmesi kabul edildi. Çocuk var ise farklı, yok ise aynı günlerde nöbet tutulacak.
Müjdeli haberi veren Sağlık Sen İzmir Şubesi Başkanı Ekrem Özdemir, “Alınan karara göre, eşi çalışan sağlık çalışanlarının çocukları var ise farklı günlerde, çocukları yok ise aynı günlerde nöbet tutulması kabul edildi. Yapılan Kamu İdare Kurulu toplantısında çalışan eşlerin nöbet usulüyle çalışması durumunda aile bütünlüğünün bozulduğu, nöbetlerin koordine edilerek düzenlenmesi yönünde talep kabul edildi. Sağlık Bakanlığı Atama Daire Başkanlığınca bu durumda olan personele kolaylık sağlanması amacıyla tüm sağlık teşkilatına yazı yazılmasına karar verildi. Söz konusu yazının kısa sürede yazılmasıyla önemli bir kazanım daha gerçekleşmiş olacak” dedi.
“SAĞLIKÇI ÇİFTLERİN MAĞDURİYETİ GİDERİLECEK”
Sağlık Sen İzmir Şubesi Başkanı Ekrem Özdemir, sağlık çalışanlarının büyük bir kısmının nöbet usulü çalıştığını ve eşlerinin de aynı oranda sağlık çalışanı olduğunu belirterek “İkisi de sağlık çalışanı olan eşler günlerce birbirlerini göremiyor. Çocuklarının olması durumunda yaşanan mağduriyet daha da artıyordu. Konuyu Kamu İdare Kurulu toplantısında gündeme getirdik ve nöbetlerde eşlere kolaylık sağlanmasını ve nöbetlerin eşlerin durumu dikkate alınarak koordine edilmesini istedik. Mağduriyetlerin giderilmesi adına önemli bir karar alındı” diye konuştu.
BİZE ULAŞIN