Gölcük Yaylası’nda Sakin Pazar

Ödemiş’in yaz aylarındaki serin adresi Gölcük Yaylası, Ramazan ayının ilk pazar gününü sakin geçirdi. Kanalizasyon çalışmaları nedeniyle şantiye görünümüne bürünen yaylada vatandaşlar ağırlıklı olarak balık tutmayı tercih etti.
Gölcük Yaylası’nda kanalizasyon altyapısı için İller Bankasınca ödeneği sağlanan çalışmalar nedeniyle çarşı içi şantiyeye dönüşürken sürücüler zor anlar yaşadı. Tezgahların önünde kanal kazısı yapılan esnaflar Ramazan ayında her yıl olduğu gibi günübirlikçilerin azaldığını üstüne bir de altyapı çalışmalarıyla zor durumda olduklarını söyledi.
Altyapı çalışmalarının ön plana çıktığı yaylanın günübirlik misafirleri pazar gününü balık tutarak değerlendirdi. İç sulardaki avlanma yasağının 1 Haziran itibariyle son bulmasının ardından amatör balıkçılar Gölcük Yaylası’nı mesken tuttu, nasiplerini gölde aradı. Çocuklar da geleneksel kargı oltalarla şanslarını denedi.
Gün boyunca büyük ölçüde boş kalan piknik alanları da akşama doğru hareketlendi. Doğal serinlikte iftar yemeğini yemek isteyen vatandaşlar Gölcük Yaylası’nı tercih etti. Kimi vatandaşlar da gün boyunca çınar ve söğüt ağaçlarının gölgesinde uyuyarak serinliğin tadını çıkardı.
BİZE ULAŞIN