Altınordu U13 Takımı, Bursa’ya Liderlik İçin Gitti

Altınordu U13 Takımı, Bursa’ya Liderlik İçin Gitti
İzmir ASKF U13 Ligi’ni ve Türkiye Şampiyonası 1. kademe maçlarını lider olarak tamamlayan Altınordu U13 takımı, Türkiye Şampiyonası 2. kademe maçları için Bursa’ya gitti. Rakiplerinin güçlü olduğunu ifade eden U13 takımı antrenörü Hakan Kayalar, "Biz de güçlü bir ekibiz, onlar da bunun farkında" dedi.
İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) U13 Ligi’ni lider tamamlayan Altınordu, Türkiye Şampiyonası eleme grubu maçlarında Çanakkale’deki 1. kademeyi de lider tamamlayarak adını 2. tura yazdırdı. Bursa’da oynanacak 2. kademe maçları için bu kente giden Altınordu U13 takımı, 26-29 Haziran tarihleri arasında Altay, Gençlerbirliği, Gölbaşı Belediye, Galatasaray ve Beşiktaş ile mücadele edecek.
6 takımlı Bursa grubunda takımlar kendi aralarında 3’erli gruplara ayrılacak, grup birincileri finalde Bursa grup birincisini belirlemek için karşı karşıya gelecek. Bursa grubunu ilk sırada bitiren takım, adını 4 takımın yer alacağı Türkiye Şampiyonası final grubuna yazdıracak.
Katıldıkları tüm organizasyonlarda başarıdan başarıya koşan minik futbolcuların antrenörü Hakan Kayalar da, “İlk turu geçtik, ikinci tur daha zor olacak. Elimizden gelen en iyi mücadeleyi vereceğiz. Bu turda daha güçlü ekipler var, biz de güçlü bir ekibiz, onlar da bunun farkında” dedi.
BİZE ULAŞIN