Aşkın Her Yaşına Hitap Eden Oyun Aliağa’da

Aşkın Her Yaşına Hitap Eden Oyun Aliağa’da
İstanbul Oyuncuları Tiyatrosu, Hoşgeldin Melek adlı romantik komedi türündeki oyunun perdelerini, 26 Haziran Cuma günü saat 22.00’de, Aliağa Belediyesi Açıkhava Tiyatrosu’nda tiyatro severlere açmaya hazırlanıyor.
Kültür ve sanat etkinleriyle ilçede yaşayanlara sanat dolu bir Ramazan ayı yaşatmayı hedefleyen Aliağa Belediyesi, Türkiye’nin birbirinden ünlü tiyatrolarını Aliağalı sanatseverler ile buluşturmaya devam ediyor. İstanbul Oyuncuları Tiyatrosu, Hoşgeldin Melek adlı romantik komedi türündeki oyunun perdelerini, 26 Haziran Cuma günü saat 22.00’de, Aliağa Belediyesi Açıkhava Tiyatrosu’nda tiyatro severlere açmaya hazırlanıyor.
YÖNETMEN POYRAZOĞLU
Aliağa Belediyesi’nin Ramazan ayı kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde sahnelenecek olan oyunun kadrosunda; Bülent Kayabaş, Meriç Başaran ve Özdemir Çiftçioğlu gibi usta oyuncular yer alıyor. Tiyatronun duayen oyuncularından Ali Poyrazoğlu’nun yönetmenliğini üstlendiği, Hoşgeldin Melek adlı oyun, huzurevinde yaşayan ve aynı kadına aşık olan iki arkadaşın hikayesini konu alıyor.
BİLETLER 5 TL
Aşkın hiçbir yaşta bitmediğinin en güzel örneklerinden biri olan Hoşgeldin Melek; yalnızlık, dostluk, aşk ve rekabet üzerine göndermeler yapıyor. ‘Yaşlandıkları için, terk edildikleri için unutulan insanların, yaşamaya, aşık olmaya hakları yok mu?’ sorusuna yanıt arayan oyunun konusu şöyle gelişiyor: Aynı huzur evinde yaşayan iki dost, aynı zamanda iki düşmandır. Huzur evine günün birinde çok ünlü, eski bir aktris yerleşir. Bu iki eski dost huzurevinin yeni sakinlerinden olan bu aktrise aşık olur. Hal böyle olunca kıyamet kopar. Ardından birbirlerine hem dost, hem de düşman olan genç ruhlu ihtiyarların arasında kaçmaca, kovalamaca, birbirlerinin kuyularını kazmaca, haince planlar ve bitmeyen bir rekabet başlar. Oyunun 5 TL olarak belirlenen biletleri, ASEV gişelerinden ve Biletix üzerinden temin edilebiliyor.
BİZE ULAŞIN