’Yatak Odası Diyalogları’yla Kahkaha Dolu Gece

’Yatak Odası Diyalogları’yla Kahkaha Dolu Gece
Aliağa Belediyesi’nin Ramazan ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Çolpan İlhan&Sadri Alışık Tiyatrosu oyuncularının sahnelediği ’Yatak Odası Diyalogları’ adlı komedi oyunu, Aliağalı sanatseverlere kahkaha dolu bir gece yaşattı.
Yönetmenliğini Galip Erdal’ın yaptığı ’Yatak Odası Diyalogları’ adlı komedi oyununun baş rollerini, Levent Ülgen ve Goncagül Sunar paylaştı. Senaryosunu Senarist ve Yapımcı Birol Güven’in yazdığı ’Yatak Odası Diyalogları’, Aliağa Belediyesi Açıkhava Tiyatrosu’nda kapalı gişe oynadı. Seyirciye sahneden ayna tutan oyun esnasında, ünlü filozofların oyunun hemen her bölümünü destekleyen özlü sözleri sahne arkasına kurulan barkovizyona yansıtıldı. Evli çiftlerin monotonlaşmış özel hayatlarını mizahi bir üslupla irdeleyen ve aynı zamanda güldürürken düşündüren oyun, izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. Gecenin sonunda sahneye çıkarak oyuncuları tek tek tebrik eden Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, oyunculara Kyme Antik kentine ait sikkelerin tuğrasıyla işlenmiş cam tabak hediye etti.
"AVRUPA’DAKİ TİYATRO FESTİVALLERİNDE BU KADAR OYUN GÖREMEZSİNİZ"
Sanata ve sanatçıya verdiği destekten dolayı Aliağa Belediyesi’ne teşekkür eden ünlü oyuncu Levent Ülgen, "Bu gece Aliağa’da çok eğlenceli bir oyun sahneledik. Seyirci iyi olduğu zaman biz de daha fazla eğleniyoruz. Bugün de çok güzel bir seyirci vardı. Ayrıca belli ki Aliağa’da bir tiyatro kültürü doğuyor. Bu kültürün daha fazla ilerlemesini ve gelişmesini bekliyoruz. Aliağa’da 30 günde 28 oyun ile mükemmel bir tiyatro festivali gerçekleştirilmesi biz sanatçılar adına mutluluk verici bir durum. Avrupa’daki tiyatro festivallerinde dahi bu kadar oyun göremezsiniz. Aliağa halkı, Serkan Acar gibi kültüre, sanata değer veren bir belediye başkanları olduğu için gerçekten çok şanslı. Tüm sanatseverlere sevgi ve şükranlarımı sunuyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN