Altınordu’da Yerli Oyuncu Israrı

Yeni sezon hazırlıklarına kendi tesislerinde başlayan Altınordu, bu sezonda geçtiğimiz sezon olduğu gibi tamamen yerli oyunculardan kurulu kadrosuyla mücadele edecek.
Değişen yabancı oyuncu kuralının kendileri için dezavantaj gibi göründüğünü söyleyen Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, ısrarla yabancı oyuncu oynatmayarak bu kuralı avantaja çevireceklerini söyledi.
PTT 1. Lig’de geçen sezon Play-off’un kapısından dönen Altınordu, yeni sezon hazırlıklarına Selçuk - Efes Tesisleri’nde devam ediyor. Kırmızı-lacivertli ekibin idmanlarını takip eden Başkan Seyit Mehmet Özkan, yeni sezon için futbolcu ve teknik ekibe başarılar diledi. Daha sonra yeni sezon hatırası olması için teknik heyet ve futbolcularla özçekim yapan Özkan’ın neşeli halleri gözlerden kaçmadı.
“BU TOPRAKLARIN ÇOCUKLARI MÜCADELE EDECEK”
Yeni sezon hazırlıklarına ilk 6 hedefiyle başladıklarını söyleyen Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan, “Alınan kararla 5 yabancı oynatma hakkının olduğu bir yerde, bizim sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı futbolcu oynatmamız dezavantaj gibi görünüyor. Takımlar omurgayı yabancılardan kuracak. Bu rakiplere karşı, bu topraklarının çocukları aslanlar gibi mücadele edecek. Bu dezavantajı avantaja çevireceğiz. Çünkü inancımız var ve bu ülkeye bir misyon görevi başarmak için buradayız” dedi.
“FUTBOLCULUK BİR MESLEK”
Futbolculuğun bir meslek olduğuna da dikkat çeken Özkan, “Biz çocuklarımıza 7 yaşından 14 yaşına kadar sportmenliğin çok önemli olduğunu, daha sonra ise futbolun bir meslek olduğunu öğretiyoruz. Ülkemizde profesyonellik sorunu var. Biz çocuklarımızı eğittikçe bu toprakların çocukları da imrenerek izlediğimiz Avrupa liglerinin kalitesinde maçlar izlettirecekler” diye konuştu.
“SÜRDÜRÜLEBİLİR BAŞARI ÖNEMLİ”
Başkan Özkan, Altınordu olarak bir rol model kulüp misyonu edindiklerini ifade ederek, “Bu topraklardan gerçek profesyonel futbolcular yetiştireceğiz. Yabancı futbolcu oynatmıyoruz. Arka arkaya şampiyon olduktan sonra PTT 1. Lig’in zorluk seviyesini biliyorduk. Uyum dönemi geçirdik, iyi top oynuyorduk, gol yollarında son vuruşları yapamıyorduk. Çok çalıştık ve ikinci yarı son 10 maçta 9 galibiyet, 1 beraberlikle bitirdik. Önemli olan kısa dönemli başarılar değil. İzmir kısa dönemli başarıları geçmişte çok yaptı, arkasını getiremedi. Önemli olan sürdürülebilir başarılar elde etmek. Sistemli bir şekilde gidiyoruz” şeklinde konuştu.
“ALTYAPIDAN 8 OYUNCU A TAKIMDA”
Altyapıya verdikleri önemi anlatan Başkan Özkan, “A takım vitrindir. A takım, buz dağının görünen kısmı, altta koskoca büyük bir altyapı kaynağımız var. Şuan 7-15 yaş arası, 5 bine yaklaşan sporcu stoğumuz var. Çok mutluyum. Geçen sene devre arasında 18 yaş takımımızdan 8 oyuncu şuan A takıma geçti. Çocuklarımızla uzun süredir beraberiz, etle kemik gibiyiz, büyük bir aileyiz” dedi.
BİZE ULAŞIN