Buca’da Çıkmaz Yol Trafiğe Açıldı, Vatandaşlar Rahatladı

Buca’da Çıkmaz Yol Trafiğe Açıldı, Vatandaşlar Rahatladı
İzmir’in Buca ilçesine bağlı Çaldıran Mahallesi’ndeki çıkmaz yol açılarak vatandaşların hizmetine sunuldu.
Buca ilçesinde, Çaldıran Mahallesi sakinlerinin yıllardır kangrenleşen yol sorunu Buca Belediyesi tarafından çözüme kavuşturuldu. 433/11 sokakta bulunan çıkmaz yol nedeniyle yıllardır itfaiye veya ambulans gelmesi gereken durumlarda ciddi sıkıntılar yaşayan vatandaşlar, bu durumu takdirle karşıladı. Çıkmaz sokak, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın talimatıyla 7 metrelik ilave bir yol ile trafiğe açıldı. Buca Belediyesi Fen İşleri Ekiplerinin çalışması sonucunda açılan yol ile mahalle sakinleri de rahat bir nefes aldı.
Yeni yapılan yolda Çaldıran Mahallesi Muhtarı Murat Gökyer ile birlikte incelemelerde bulunan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, mahallede daha önce meydana gelen heyelanlarda, itfaiye ve ambulans gibi araçların mahalleye girişinde sıkıntılar yaşadığını ve bununda can kayıplarına neden olduğu söyledi. Önemli olanın mahalle halkının mağduriyetini gidermek olduğunu belirten Piriştina, “İtfaiyeydi, ambulanstı artık tüm araçlar buradan mahallemize rahatça girişi çıkış yapabilecek. Bu tip üzüntüleri yaşamayacağız. Talep muhtarımız ve mahalle sakinlerimizden gelmişti. Biz aday adayı iken söz vermiştik ve bu yıl içerisinde tamamladık. Onu yerinde görelim istedik ve muhtarımızı da ziyaret ettik. Umuyorum bu yolu itfaiye ve ambulans gibi araçların kullanmasına hiç ihtiyaç kalmaz. Ama yine bir acil durum olursa artık bir yolumuz var. Artık buradan hemşerilerimize yardım edeceğiz” diye konuştu.
“İLK DEFA SÖZÜNÜ TUTAN BAŞKAN GÖRDÜK”
Çaldıran Mahalle Muhtarı Murat Gökyer de, tüm mahalle halkı adına Başkan Piriştina’ya teşekkür etti. Gökyer, "Bizler öncelikle mahallem olarak sözünü tutan bir Başkan gördük. Başkanımızın kararlı tutumuyla bu yolumuz açıldı. Şuan ambulans, cenaze araçları gibi büyük araçların kullanabileceği bir yol oldu. Buca böyle bir belediye başkanınına sahip olduğu için çok şanslı” dedi.
BİZE ULAŞIN