Efeoğlu Tabiat Parkı’na Ziyaretçi Akını

Efeoğlu Tabiat Parkı’na Ziyaretçi Akını
İzmir’in Torbalı ilçesindeki yaklaşık 226 dönümlük Efeoğlu Tabiat Parkı, hafta sonları piknik yapmak isteyen vatandaşların adresi oldu.
Torbalı Belediyesi’nce altyapı çalışmaları tamamlanan 226 dönümlük Efeoğlu Tabiat Parkı, vatandaşların akınına uğruyor. Ayrancılar Mahallesinde bulunan ve Torbalı Belediyesi tarafından Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan 2018 yılına kadar kiralanan park, özelikle hafta sonları adeta dolup taşıyor. Piknik yapmak isteyen vatandaşların adresi haline gelen Efeoğlu Tabiat Parkı’na, sadece İzmir’den değil Ege Bölgesi’nden vatandaşlar geliyor.
Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, alanın tabiat parkı olması nedeniyle belediyenin parkta yapacaklarının sınırlı olduğunu ifade ederek, "Doğal dokusuna, bitki örtüsüne, ormandaki kuşlara ve diğer canlılara zarar vermeden tabiat parkında piknik yapabilme koşullarını oluşturmaya çalıştık. Özellikle engelli vatandaşlarımızın sosyal gereksinimleri için özel olarak çalışıldı. Alan oldukça büyük ve daha yapacak çok işimiz var. İzmir’den çevre il ve ilçelerden Efeoğlu’na gelen vatandaşlarımız için burasını daha etkin hale getireceğiz. Gördüğümüz yoğun ilgi şunu gösteriyor. İzmirlilerin böyle bir sosyal alana ihtiyacı var" dedi.
BİZE ULAŞIN