Sokak Basketbol Turnuvası Foça’da Başladı

Sokak Basketbol Turnuvası Foça’da Başladı
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ve Foça Belediyesi işbirliği ile bu yıl 3. düzenlenen Sokak Basketbol Turnuvası İzmir’in Foça ilçesinde başladı.
Foça ilçesinde, merakla beklenen Sokak Basketbol Turnuvası düzenlenen törenle başladı. Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ve Foça Belediyesi işbirliği ile bu yıl 3. düzenlenen turnuvanın açılışına, Foça Belediye Başkan Vekili Bahar Öztürk, eski milli basketbolcu ve antrenör Mehmet Baturalp, İzmir İl Basketbol Temsilcisi Halil Öztürk, TBF Temsilcileri, sporcular ve basketbolseverler katıldı.
Foça Belediye Başkan Vekili Bahar Öztürk yaptığı açılış konuşmasında, Türkiye Basketbol Federasyonu’na teşekkür etti. Öztürk, " Gençlerimizi çok önemsiyoruz. Gençlerimizin sportif anlamdaki gelişimlerine katkı koymak, gençlerimize basketbol sevgisi aşılamak isteğindeyiz. Bu tür turnuvalarda hedeflenen, spor faaliyetlerini çeşitlendirmek ve her yaş grubuna spor sevgisini aşılamaktadır. Bu nedenle Foça Belediyesi her zaman sporun ve sporcunun yanındadır ve desteklemektedir. Açılışını yapacağımız bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, tüm sporcularımıza başarılar ve halkımıza iyi eğlenceler diliyorum" dedi.
Açılış töreninde, 8 bayan basketbol oyuncusu da bir gösteri maçı yaptı. Foça Demokrasi Meydanı’ndaki törende ayrıca, Foça Belediyesi Gençlik Orkestrası’nın verdiği mini konserde programa ayrı bir coşku kattı.
FİNAL MAÇLARI 28 HAZİRANDA
Sokak Basketbolu Turnuvası’nda, 53 takımda forma giyen 183 sporcu mücadele edecek. Büyük erkekler kategorisinde 30 takım ve 104 oyuncu, genç erkekler kategorisinde ise 23 takım ve 79 oyuncunun turnuva da mücadele verecek. Sokak Basketbolu Turnuvası’nın final maçları ise 28 Haziran 2015 Pazar günü oynanacak.
BİZE ULAŞIN