Engelleri Aşan Aşk Oyunu ‘Kelebekler Özgürdür’ Aliağa’da

Engelleri Aşan Aşk Oyunu ‘Kelebekler Özgürdür’ Aliağa’da
Dünyayı, görme engelli birinin gözünden görmeye çağıran Kelebekler Özgürdür adlı tiyatro oyunu İzmir’in Aliağa ilçesinde tiyatroseverlerle buluşacak.
Ramazan ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Aliağa’da sahnelenecek olan oyun gerçek bir yaşam öyküsüne dayanıyor. Sıcacık bir aşk hikâyesini dünyayı hiç görmemiş birinin gözlerinden anlatan oyunun yönetmenlik koltuğunda Murat Sarı otururken, oyuncu kadrosunda Kerem Kobanbay, Buket Dereoğlu, Bedia Öner Öztep ve Hakan Çeliker bulunuyor.
Kelebekler Özgürdür isimli oyunun konusu şöyle: Doğuştan görme engelli olan Don Baker, 35 yaşında ilk kez kendi başına yaşamaya başlamıştır. New York’taki küçük dairesinin karşısına Jill adında bir oyuncu taşınmıştır. Don ve Jill kısa bir süre sonra yakınlaşırlar. Jill dünyada hiç kimsenin görmek istemeyenler kadar kör olmadığını Don’dan öğrenir. Ve şimdiye kadar hiç görmediği bir dünyayı görür. Fakat bir süre sonra Don’ın annesi gelir ve onu kendi evine götürmek konusunda ısrar eder. Don bu ısrara karşı koyunca bayan Baker, Jill’den kendisine yardımcı olmasını ister. Jill Don’ın eve dönmesi için elinden geleni yapar. Fakat bayan Baker oğlunu artık kendi ayaklarının üzerinde durması gerektiğini anlar.
30 Haziran Salı günü Aliağa Belediyesi Açıkhava Tiyatrosunda saat 22.00’de sahneye konulacak oyunun biletleri 5 TL olarak belirlenirken, oyunu izlemek isteyenlerin biletlerini Aliağa Belediyesi Sanat Evi gişelerinden ve Biletix üzerinden temin edebileceği öğrenildi.
BİZE ULAŞIN