Karşıyaka’da Yaşlı Ve Engellilere ’Evde Fatura’ Hizmeti

Karşıyaka Belediyesi, yaşlı ve engellileri fatura ödemeye gitmekten kurtaracak örnek bir uygulama başlattı. Uygulama kapsamında fatura ve ücretleri evlerden teslim alan belediye ekipleri, vatandaşlar adına ödemeleri yapıyor, makbuzlarını yine evlere teslim ediyor.
Karşıyaka Belediyesi, yalnız yaşayan 65 yaş üzeri vatandaşlar ve engelli kişiler için ‘evde fatura ödeme’ hizmeti sunmaya başladı. Dışarı çıkmakta zorlanan, ulaşım sıkıntısı çeken ya da sıra beklemek istemeyen yaşlı ve engelli vatandaşlar, elektrik, su ve doğalgaz faturaları için bu hizmetten faydalanabiliyor.
EKİPLER MAKBUZ KARŞILIĞINDA FATURALARI TESLİM ALIYOR
Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne 0232 399 40 77 numaralı telefondan başvuruda bulunanların adres bilgilerini alan ekipler, evlere giderek öncelikle vatandaşın hizmetten yararlanmaya uygun olup olmadığını tespit ediyor. Ardından da ekipler, ödenecek fatura ile ücreti, makbuz karşılığında teslim alıyor. Fatura yatırıldıktan sonra tekrar vatandaşın evi ziyaret edilerek, ödemenin yapıldığına ilişkin belge teslim ediliyor.
Karşıyaka’da yaşam kalitesini yükseltmek adına çalıştıklarını ifade eden Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Göreve geldiğimiz günden bu yana, ‘Biz büyük bir aileyiz’ diyoruz. Bunun gereğini yerine getirmek için çocuklarımızdan gençlerimize, yaşlılarımızdan engelli vatandaşlarımıza kadar her kesime, ayrıcalıklı olduklarını hissettirecek hizmetler sunmaya çalışıyoruz. Ailemizin büyükleri yaşlılarımız ve dezavantajlı bireylerimizin yaşamlarını kolaylaştırmayı öncelikli görevimiz sayıyoruz. Yeni başlattığımız fatura ödeme hizmetimizin özellikle aşırı sıcakların yaklaştığı bugünlerde çok faydalı olacağına inanıyorum. Gerekli şartları taşıyan tüm vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla bu hizmetimizden yararlanabilir” dedi.
BİZE ULAŞIN