Aşkın Komik Hallerini Anlatan Oyun Aliağa’da Sahnelendi

Aşkın komik hallerinin ustalıkla anlatıldığı ‘Bir Öyle Bir Böyle’ adlı tiyatro oyunu İzmir’in Aliağa ilçesinde seyircisiyle buluştu.
Aliağa Belediyesi, Ramazan ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelenen ‘Bir Öyle Bir Böyle’, günlük hayatımızda karşımıza çıkan olayları mizahi bir dille ele aldı. İzleyenlerin büyük beğenisini kazanan oyunda sevilen oyuncular; Barbaros Uzunöner’in, Merve Sevi’nin ve Serkan Atar’ın sahne performansları izleyenlerden tam not aldı. Bir ilişki içerisinde çocukluk, ergenlik, gençlik, olgunluk ve yaşlılık dönemlerindeki kadın erkek arasında geçenleri esprili bir dille anlatan oyun izleyenleri kahkahaya boğdu. Herkesin kendinden bir şeyler bulduğu oyunda, oyuncular Merve Sevi ve Barbaros Uzunöner mizahın tadını izleyenlere yaptıkları skeçlerle yaşattı.
Gecenin sonunda sahneye gelen Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Kayhan, oyunculara Kyme Antik Kenti’ne ait sikkelerin tuğrası ile işlenmiş cam tabak hediye etti.
"ALİAĞA’YA GELMEK İÇİN CAN ATIYORUZ"
Oyun bitiminde gazetecilerin sorularını yanıtlayan başarılı oyuncu Barbaros Öner, “Aliağa’da, mükemmel bir yerde, mükemmel insanlarla en sevdiğimiz işi yaptık. Aliağa Belediyesi’ ne ne kadar teşekkür etsek azdır. Çünkü 30 gün boyunca 28 oyun sergilemek muhteşem bir iş. Geçen yıl 3 oyunla Aliağa’ya gelmiştik. Bu yıl 2 oyun sergileyeceğiz. Aliağa’da sahne aldığımızda seyirci ile mükemmel bir iletişim halinde oluyoruz. Seyirci de oyunun içine dahil oluyor. Bizi seyredenleri seyirci olarak değil oyuncu olarak görüyoruz. Aliağa’da sergileyeceğimiz ikinci oyunumuz da ‘Alçalarak Yüksel’. Bu oyunun prömiyerini Aliağa’da yapacağız, ilk defa Aliağa’da sahneleyeceğiz. Buradaki seyirciyi tiyatroya alıştıran, tiyatronun bir parçası haline getiren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
BİZE ULAŞIN