Güldürü Oyunu ’Karman Çorban’a Aliağalılardan Tam Not

Tiyatro oyuncuları Ömer Gecü ve Binnur Şerbetçioğlu’nun başrollerini paylaştığı ’Karman Çorban’ adlı tiyatro oyunu, İzmir’in Aliağa ilçesinde seyircilerle buluştu. Aliağa Belediyesi Açıkhava Tiyatrosu’nda ’İstanbul Kumpanyası’ oyuncuları tarafından sahneye konulan oyun, izleyenlerden tam not aldı.
Ramazan ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında tiyatronun birbirinden değerli eserlerini sanatseverler ile buluşturan Aliağa Belediyesi, son olarak Fransız yazar Claude Magnier’in kaleminden tiyatroya uyarlanan ’Karman Çorban’ adlı oyuna ev sahipliği yaptı. ’İstanbul Kumpanyası’ tarafından sahneye konulan ve Ömer Gecü, Binnur Şerbetçioğlu, Yavuz Topoyan, Gizem Maraşlı, Serap Gür, Tuncay Vicnelioğlu, Hande Akkent, Deniz Noyan, Kaan Şahin ve Taner Tuncay gibi oyuncuların yer aldığı oyun, doğaçlama esprileriyle seyirciden sık sık alkış aldı.
Yönetmenliğini Tarık Şerbetçioğlu’nun üstlendiği oyun, 2 perde halinde sergilendi. Oyunda yaşanan komik tesadüfler, Yeşilçam’ın Türk filmlerini aratmadı. Oyunun başkahramanı olan zengin iş adamı Mümtaz İşbilir’in ’Bu kadar da şanssızlık olmaz!’ dedirten hikayesi 2 saat boyunca izleyenlere kahkaha dolu bir gece yaşattı.
Gecenin sonunda sahneye çıkarak oyuncuları tek tek tebrik eden Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Özkurt, oyunculara Kyme Antik Kenti’ne ait sikkelerin tuğrası ile işlenmiş cam tabak hediye etti.
ŞERBETÇİOĞLU: "ALİAĞA’NIN BÜTÜN SOKAKLARI KÜLTÜR KOKUYOR"
Oyun bitiminde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şerbetçioğlu, "Aliağa’ya 20 yıl önce gelmiştim. Bugün yine burada olmak benim için mutluluk verici bir duygu. Kültür sanat açısından değerlendirdiğimizde Aliağa 20 yıl öncesine göre müthiş bir değişim ve gelişim göstermiş. Aliağa’nın bütün sokakları kültür kokuyor. İstanbul’da bile olmayan, yaşanmayan sanat etkinlikleri yavaş yavaş Aliağa’ya gelecek. Bu açıdan Aliağa çok büyük bir önem kazanacak" diyerek kendilerini tiyatro severler ile buluşturan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a teşekkür etti.
BİZE ULAŞIN