İzmirli Seray 4 Yıl Okudu, Çifte Mühendis Oldu

Gediz Üniversitesi öğrencisi Seray Aygör, az rastlanan bir başarıya imza attı. Seray, aynı anda hem endüstri hem makine mühendisi olarak ve üstelik de dereceyle mezun oldu.
Gediz Üniversitesi, alkışlanacak bir başarıya sahne oldu. Bu başarının mimarı ise Seray Aygör. İzmirli Seray, Gediz Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’ni tam burslu olarak kazandı. Kendi bölümünde öğrenim görmekle yetinmedi, Makine Mühendisliği’nde de çift anadal yaptı. Aynı anda 2 bölümün birden derslerini aldı, 4 yılın sonunda hem endüstri mühendisi hem de makine mühendisi olarak mezun oldu. Üstelik 4 üzerinden 3.91 not ortalamasıyla Endüstri Mühendisliği Bölümü birinciliği ile Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ikinciliği derecelerini elde etti. Diplomalarını Endüstri Mühendisliği Bölümü Başkanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Güneş ile Makine Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Fuat Okumuş verdi.
Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik ile Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Batar, örneğine az rastlanan başarıya imza atan Seray Aygör’ü kutladı. Prof. Dr. Çevik, 4 yılda 2 mühendislik unvanını birden almanın övgüye fazlasıyla değer olduğuna dikkat çekti, “Çift anadalla 2 bölümde öğrenim görüp başarıyla bitirmek oldukça zorlu bir süreç. İki mühendislik bölümünü de yüksek not ortalamasıyla tamamlayan öğrencimizi yürekten kutluyorum, eğitim hayatındaki üstün başarılarını iş yaşamında da sürdüreceğine inanıyorum” dedi.
HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ
Çifte mühendis Seray Aygör de oldukça zorlandığı anlar olduğunu ancak asla pes etmediğini söyledi. Öğrencilik hayatı boyunca hep başarılı olduğunu anlatan Aygör, “Liseyi de dereceyle bitirmiştim. Üniversitede hayalim 2 bölümde birden öğrenim görmekti, bu hedefimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. İki diplomayla mezun olunca çektiğim tüm zorlukları unuttum, şimdiki hedefim öğrencilikteki başarılarımı iş hayatına taşımak” diye konuştu.
BİZE ULAŞIN