’Abim Geldi’ Açıkhava Tiyatrosu’na Sığmadı

’Abim Geldi’ Açıkhava Tiyatrosu’na Sığmadı
‘Sahnekarlar Tiyatrosu’nun birbirinden ünlü oyuncuları, dünya prömiyeri geçen yıl İzmir’in Aliağa ilçesinde yapılan ‘Abim Geldi’ adlı oyununu, Aliağalı tiyatro severler için bir kez daha sahneledi.
Aliağa Belediyesi’nin Ramazan ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında; Aliağalı tiyatro severler ile yeniden buluşan ‘Abim Geldi’ adlı oyunda Aliağa Belediyesi Kültür Sanat Danışmanı Volkan Severcan’ın yanı sıra Bekir Aksoy, Yeliz Şar, Melda Gür, Pelin Akil ve Seyhan Şaşko gibi deneyimli oyuncular, sahne aldı.
OYUNA YOĞUN İLGİ
‘Sahnekarlar Tiyatrosu’nun iki perde halinde sahneye koyduğu oyunu izlemek için Açıkhava Tiyatrosu’na akın eden Aliağalı tiyatro severler, bilet alabilmek için gişenin önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Ancak biletlerin kısa sürede tükenmesi ve 1100 kişilik Açıkhava Tiyatrosu’nun tıklım tıklım dolması nedeniyle birçok tiyatro sever oyunu ayakta ve merdivenlere oturarak izledi.
YİNE TAM NOT ALDI
Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, yardımcıları Mahmut Kayhan, Mehmedali Özkurt ve duayen oyuncu Atilla Arcan ile birlikte çok sayıda tiyatro severin izlediği oyunda; Melda Gür’ün Karadeniz şivesi ile yaptığı espriler, Bekir Aksoy’un yerinde doğaçlamaları, Pelin Akil’in cüretkâr oyunculuğu, Yeliz Şar’ın yüksek enerjisi, Seyhan Şaşko’nun sempatik tavırları ve Volkan Severcan’ın ustalığıyla sahnede bir kez daha devleşmesi salondakilere keyifli anlar yaşattı. Oyun esnasında seyirciden sık sık alkış alan oyuncular, Aliağalı tiyatro severlerden yine tam not aldı. Oyunda Yeşilçam filmlerine ait nostaljik müzikler geceye renk kattı. Oyunun finalinde bir zamanların ünlü şarkısı ‘Ah nerede vah nerede’ ile dans eden oyunculara seyirciler de alkışlarıyla tempo tutarak eşlik etti.
AYAKTA ALKIŞLANDI
Marc Comelettı’nın yazdığı, Bora Severcan’ın yönettiği ‘Abim Geldi’ adlı tiyatro oyununun sonunda oyuncular, dakikalarca ayakta alkışladı. Gecenin sonunda oyuncularla birlikte sahneye çıkarak seyircileri selamlayan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Bu gece keyifle izlediğimiz ‘Abim Geldi’ oyunu ilk gösterimini Aliağa’da yapmıştı. Yani ‘Abim Geldi’ Aliağa’da doğdu. Ramazan ayını dolu dolu geçiriyoruz. 14 aydır kültür sanat anlamında çok güzel işler yapıyoruz. Bunun mimarı da Volkan Severcan’dır. Biz Aliağa için hep enleri hayal ettik. En güzel kültür sanat şehri de Aliağa olacak. Çünkü en iyi tiyatro seyircisi Aliağa’da. Yapılan tüm etkinlikler Aliağalılar ile güzel. Aliağalılarla birlikte keyif dolu etkinlikler gerçekleştireceğiz” diyerek, Aliağa’nın kültür sanat alanında marka kent olma yolunda emin adımlarla yürüdüğünü söyledi. Sahnede oyuncuları ayrı ayrı tebrik eden Başkan Acar, oyunculara teşekkür ederek, gecenin anısına Kyme Antik kentine ait sikkelerin tuğrasıyla işlenmiş cam tabak takdim etti.
AYNI OYUNLA AYNI İLGİYİ GÖRDÜK
Oyun bitiminde gazetecilerin sorularını yanıtlayan ünlü oyuncu Pelin Akil, ‘Abim Geldi’ adlı oyunu Aliağa’da beşinci kez sergilediklerini belirterek, şunları söyledi: “Oyunumuzun dünya prömiyerini de Aliağa’da gerçekleştirmiştik. Temposu hiç düşmeyen güzel bir oyun oldu. Bundan önce Aliağa’da dört kez sahnelediğimiz oyunda da Aliağalıların yoğun bir ilgisiyle karşılaşmıştık. Bugün aynı oyunla aynı ilgiyi yine gördük. Açıkhava tiyatrosunda oturacak yer dahi kalmadı. Ayakta izleyenleri gördüm. Aliağalıların bize ve tiyatroya gösterdikleri ilgi bizi çok memnun etti.”
BİZE ULAŞIN