Vali Toprak Yanan Fabrikada İncelemelerde Bulundu

  • İzmir
  • Salı 14.07.2015 16:58
İzmir Valisi Mustafa Toprak, Mondi Tire Kutsan’ın hurda kağıt toplama ve depolama alanında çıkan yangın nedeniyle ilçeye gelerek fabrikada incelemelerde bulundu. Yangının kısmen sürdüğü alana giden Vali Toprak, burada Mondi Tire Kutsan Kutu Fabrikası İşletme Genel Müdürü Murat Garipcan ve söndürme ekiplerinden bilgi aldı. Garipcan’a ve fabrika yöneticilerine ’geçmiş olsun’ dileklerini ileten Toprak, “Yangının çıkış nedenini henüz bilmiyoruz. Fabrika yetkilileri ile itfaiyenin raporundan sonra durum netleşecek. Bu konuda önemli bir ikaz aldığımız kanısındayım. Böyle bir durumun bir daha yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınması gerekiyor” dedi.
Vali Toprak’a, Tire Kaymakamlığı görevini vekaleten sürdüren Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Emre Davutoğlu ile Emniyet Müdürü Fatih Kiremitçi eşlik etti. Söndürme ve soğutma çalışmasını aralıksız sürdüren itfaiye yetkilileri, 64 araçla müdahale edilen yangının öbek yangını şeklinde devam ettiğini ve yangınla alan küçültülerek mücadele edildiğini söyledi.
Mondi Tire Kutsan Kutu Fabrikası İşletme Genel Müdürü Murat Garipcan, açık alanda depolanan yaklaşık 20 bin ton hurda kağıdın 10 bin ton civarındaki bölümünün yangında kül olduğunu ve bazı balyaların yangından kurtarılarak başka alanlara taşındığını ifade etti.
BİZE ULAŞIN