İzmir’de CHP’liler Bayramlaştı

İzmir’de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyeleri Kültürpark’ta düzenlenen törenle bayramlaşırken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, “İzmir ailesi ile buluştuğumuz, aynı güveni duyduğumuz, birbirimize sırtımızı yaslayabildiğimizi bildiğimiz, birbirimizin gözünün içine sevgi ile bakmaya devam edeceğimiz ve bu güçten çıkmış bir 7 Haziran başarısının da esasında bir kutlaması bu” dedi.
CHP’nin İzmir’deki bayramlaşma töreni Kültürpark’ta düzenlenen törenle gerçekleşti. Bayramlaşma törenine CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, CHP İzmir Milletvekilleri Zeynep Altıok, Mustafa Balbay, Tuncay Özkan ve Musa Çam, CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan, ilçe belediye başkanları, DİSK Genel Başkanı Kani Beko, ilçe başkanları, parti üyeleri ve CHP’li vatandaşlar katıldı. Törende, CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan konuşma yaptı.
Törende konuşan Böke, “Bayramlar her birimiz için çok özeldir. Benim için ailemle bir araya geldiğim barış, kardeşlik, huzur duygusunun evden başlayıp sokaklara yayılan bir gerçeğe dönüştüğü dönemlerdir. İşte şimdi İzmir ailesi ile buluştuğumuz, aynı güveni duyduğumuz, birbirimize sırtımızı yaslayabildiğimizi bildiğimiz, birbirimizin gözünün içine sevgi ile bakmaya devam edeceğimiz ve bu güçten çıkmış bir 7 Haziran başarısının da esasında bir kutlaması bu. Bayramlar; barışın, huzurun, kardeşliğin, demokrasinin, özgürlüklerin en sonuna kadar yaşandığı dönemlerdir. Bütün bunlar zaten Cumhuriyet Halk Partisi’nin de kendi özünde, kendisinin özümsediği değerler olduğu için de bayramlar bizim için çok özeldir. İşte bu bayram, bizim yaşanacak bir Türkiye inşasında attığımız kuvvetli adımların da kuvvetlenerek devam ettiği bir dönemin parçası. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye demokrasisinde çok önemli adımlarda oynadığı kritik rollerde olduğu gibi yine bu seçim sonrasında barışı, huzuru, demokrasiyi, kardeşliği ve özgürlükleri bütün Türkiye ailemize yayma çalışmalarına devam edeceğiz. Gücümüzün artarak devam etmesi gerekiyor. Bayramımızı gönülden kutluyorum” dedi.
Konuşmaların ardından CHP’li vekiller, Serter, Aydoğan ve ilçe belediye başkanları partililerle tek tek tokalaşarak bayramlaştı.
BİZE ULAŞIN