Aliağa’ya Dev Satranç Sahası

Aliağa’ya Dev Satranç Sahası
İzmir’in Aliağa ilçesinde projelendirilen sanat sokağında dev bir satranç oyun alanı oluşturan Aliağa Belediyesi’nin bu hizmeti, satranç severlerin takdirini topladı.
Aliağa Belediyesi tarafından ilçedeki Onat Kutlar Caddesi’nde yapılan düzenleme çalışmaları ile sanat sokağına dönüştürülen alanda kurulan dev satranç sahası, başta gençler olmak üzere görenlerin ilgi odağı oluyor.
Satranç severlere, satrancı dev sahada oynama imkanını sunan Aliağa Belediyesi, kente görsel olarak da ayrı bir zenginlik katan dev satranç sahasıyla, Aliağalı çocuklara satrancı sevdirmeyi, gençlerin sosyal faaliyetlerine katkı sunmayı ve 7’den 70’e her yaştan vatandaşa keyifli zaman geçirtmeyi hedefliyor.
TAŞLAR 24 SAAT HAZIR BULUNDURULUYOR
Görsel tasarımı ile özellikle akşamları ailelerin uğrak mekanı olan sanat sokağında, büyükler sessizliğin tadını çıkarırken, gençlerde satranç oynayarak vakit geçiriyor. Oluşturulan satranç oyun alanında gençlerin yanı sıra zaman zaman büyüklerde dev sahada satranç oynamanın keyfini varıyor. Satranç severlerin dilediği zaman kullanabileceği sahada ise taşlar 24 saat hazır bulunduruluyor.
Gençlere hızlı düşünmenin yanı sıra sabrı, disiplini ve stratejiyi öğreten satranç sporunu Aliağa’da her fırsatta oynanabilen bir oyun haline getirmek istediklerini belirten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Özellikle gençlerimiz için dizayn ettiğimiz bu dev satranç sahası ile gençlerimize satranç sporunu sevdirmeyi hedefliyoruz. Ayrıca gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştıracak bu tür spor faaliyetlerini yaygınlaştırmayı da kendimize görev olarak görüyoruz” dedi.

BİZE ULAŞIN