Karşıyaka’da Mezarlıklar Çiçeklerle Donatıldı

Karşıyaka’da Mezarlıklar Çiçeklerle Donatıldı
Kurban Bayramı’nın daha rahat ve huzur içinde geçmesi için birçok önlem alan Karşıyaka Belediyesi, mezarlıkları da unutmadı. Kabir ziyareti yapan ailelere çiçek dağıtıldı, ikramlarda bulunuldu.
Kurban Bayramı öncesi temizlik ve hijyen çalışmalarına hız vererek vatandaşların bayrama huzur içinde girmesini sağlayan Karşıyaka Belediyesi, sevdiklerini kaybeden, bayramı da buruk ve özlem duygularıyla kutlayan Karşıyakalıları unutmadı. Arefe ve bayramda, mezarlık ziyareti yapan ailelere çiçek dağıtıldı, ziyaret boyunca eşlik edildi.
ACI VE ÖZLEMİ PAYLAŞTILAR
Kaybettikleri ve özlem duydukları yakınlarını mezarlıklarda ziyaret eden Karşıyakalılara ayrıca; çay, su ve limonata ikram edildi. Mezarlık girişlerine kurulan ikram araçları sayesinde, ziyarete gelen ailelere ’yalnız değilsiniz’ mesajı verildi, acıları paylaşıldı. Belediye ekipleri, sabah namazı sonrası da tüm camilerde şeker ve kolonya dağıttı.
“BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Biz büyük bir aileyiz. Mutlulukta da hüzünde de bir ve beraberiz. Bu bayramda da mezarlık ziyareti yapan Karşıyakalıları yalnız bırakmadık. Küçük dokunuşlarla yanlarında olduk. Hüznü ve özlemi paylaştık” dedi.
BİZE ULAŞIN