Göz altı torbalarını yok etme yöntemleri

Göz altı torbalarını yok etme yöntemleri

Şiş göz altı torbaları sorunu hemen hemen herkesin bir kez başına gelmiştir. Bu sorundan kurtulmak için bu ipuçları size yardımcı olabilir.

  • Kadın
  • Cuma 23.01.2015 11:55

Yetersiz uyku, vücudun susuz kalması ya da alerji gibi sebepler pek çok sabaha şiş göz altlarıyla uyanmamıza neden olabiliyor. Mynet bu kötü görüntüyü birkaç makyaj hilesiyle kapatmanın yollarını sıraladı. Bu mucize makyaj teknikleri çok işinize yaracak!

İşte göz altı torbalarını yok etme yöntemleri...

1. Kaşlarınızın aralarındaki boşlukları kaş renginize uyumlu bir kaş kalemiyle doldurun. Dolgun kaşlar dikkati yüzünüzün altı kısmı yerine üst bölgesine çeker.

2. Aydınlatıcı özelliklikli bir kapatıcıyla göz altlarınızı gizleyin. Kapatıcıyı uygularken göz hizanıza doğru değil, burnunuza doğru sürmeye özen gösterin.

3. Açık ve yumuşak tonlu bir kahverengi göz farını çok hafifçe göz kapağınıza uygulayın. Bu kontür işlemi gözlerinizdeki şiş görüntüyü dengeleyecektir.

4. Üst ve alt kirpik diplerinize bronz ve kahverengi tonlarında bir far uygulayın. Bu, dikkatin göz altı torbalarınıza doğru çekilmesini önler.

5. Gözlerinizi ön plana çıkarmak için üst kirpiklerinize iki kat maskara uygulayın. Kirpikleriniz yeteri kadar dolgun değilse takma kirpik de kullanabilirsiniz.

Kaynak: Mynet

BİZE ULAŞIN