Dudak dolgusu yaptıracaklar dikkat!

Dudak dolgusu yaptıracaklar dikkat!
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Güncel Öztürk, dudak dolgusuyla ilgili merak edilenleri anlattı.

Dudak dolgusu, size dolgun dudaklara sahip olma imkanı sunan estetik işlemidir. Günümüzde, dermal dolgu enjeksiyonları dudak dolgusunda en sık kullanılan yöntemdir.

Dermal dolgunun dudaklara ve ağız kenarlarına enjekte edilen birçok türü bulunur. Fakat en yaygını olan hyaluronik ve benzeri maddeler içeren dolgu malzemesi türleridir. Hyaluronik asit vücutta da bulunan doğal bir maddedir. Bu madde dudakların hacminin artmasını sağlar. Hatta bazen dolgu maddesinin "hyaluronik asit dolgu maddeleri" olarak da adlandırılır.

Zamanında yaygın olarak kullanılan kolajen, günümüzde daha az kullanılmaktadır. Kullanılan yeni maddeler daha güvenli ve daha uzun ömürlü etki sağlamaktadır. Yağ enjeksiyonları ve implantlar dudaklar dolgusu için diğer yöntemlerdir. Fakat bu yöntem de yan etkileri fazla olduğu için günümüzde kullanılmamaktadır.

Hyaluronik Asit Dolgu Kullanımları


Hyaluronik asit dolgu ekleyerek dudaklarınızın görünümü şekil ve yapı olarak artırabilir. Etkileri genellikle yaklaşık altı ay sürmektedir. Dudaklarınızın hacmini korumak için dolgunun tekrarlanması gerekmektedir. Piyasada çok sayıda hyaluronik asit dolgu maddeleri bulunmaktadır. Tüm bu ürünlerin enjekte edilmesi ve sonuçları benzerdir.

Hyaluronik Asit Dolgu Faydaları


Dudak hacmini kontrol edebilme: Enjekte edilen madde miktarı kontrol edilebildiği için plastik cerrahlar dudak hacmini ve şeklini kolayca belirleyebilmektedir.
Tedavinin kademeli olarak uygulanabilmesi: İstenen sonuçlar elde edilene kadar enjeksiyonlar kademeli olarak yapılabilmektedir.
Darbelere karşı dayanıklı olması: Dudak hareketi tarafından oluşturulan baskı ve darbelere karşı dayanıklıdır.
Daha az morarma: Daha az morarma ve diğer dermal dolgu maddelerine göre daha az şişme görülür.

Makul kalıcı sonuçlar: Sonuçlar oldukça uzun ömürlü fakat kalıcı değildir.

Yapılan dudak dolgusu işlemi sonrasında 30 dakikalık bir gözetimin ardından hastalarımız evlerine dönebilir. Yapılan işlemin ardından hastanın 1 saat süreyle bir şey yiyip, içmemesi gerekmektedir. Ayrıca hasta kozmetik malzemesi kullanmamalıdır.

Basit ama önemli bir operasyon olan dudak estetiğinin başarılı sonuçlanması çok önemlidir. En ufak bir uçuğun bile yüzünüzü ne kadar etkilediğini hatırlayacak olursanız, dudaktaki en ufak bir hatanın nasıl önemli sonuçlar doğurabileceğini tahmin edebilirsiniz.

Bu yüzden hayal ettiğiniz muhteşem dolgunluktaki dudaklara kavuşmak için uzman ve tecrübeli bir cerrah seçmeye çok dikkat etmelisiniz.

BİZE ULAŞIN