Güzelliğiniz için farklı bir öneri

Uzman Estetisyen Sevim Alın, güzellik bakım önerileri hakkında önemli bilgiler verdi.

Güzelliğiniz için farklı bir öneri

Dünden daha çok fiziksel görünüme önem veriyoruz. Bu nedenle de, çeşitli güzellik uygulamalarıyla stresten veya kalitesiz yaşam alışkanlıklarından ciltte meydana gelen birçok olumsuz duruma yönelik çözüm arıyoruz. Çözüm yöntemlerinden birisi de, daha genç ve pürüzsüz cilde sahip olmak için tercih edilen led maskedir. Bir anti-aging uygulaması olan led maske, ciltte meydana gelen birçok soruna yönelik başarılı olarak uygulanıyor.

LED MASKE UYGULAMASI GÜVENLİ Mİ?

İnsan sağlığı açısından hiçbir yan etkisinin söz konusu olmadığı led maskelerinin klinik çalışmaları sırasında herhangi bir radyasyon etkisinin olmadığı ortaya çıkarıldı. Her yaş grubu için tercih edilebilecek led maske tedavisi, sadece epilepsi hastalarına uygulanmıyor.

LED MASKE TEDAVİSİNİN KULLANILDIĞI ALANLAR NELERDİR?

Led maske seansları haftada iki kez yapılıyor ve her seans ortalama 20 dakika sürüyor. İlk seansların ardından bile gözle görülebilecek değişiklikleri ortaya çıkaran led maskesi, şu alanlar için uygulanıyor.

1.En çok görülen cilt problemlerinden birisi sivilce ve aknelerdir. Led maske sayesinde kronik sorun haline gelen sivilce ve aknelerden kurutulmak mümkündür.

2.İlerleyen yaşla beraber ortaya çıkan kırışıklıklar rahatsızlık verebilir. Bunların çözümü için de led maske uygulamasından yararlanılıyor.

3.Yine ilerleyen yaşlarda ciltte medyana gelen yaşlılık lekeleri led maske ile ortadan kaldırılıyor.

4.Cilt üzerinde kırmızı yara olarak ortaya çıkan ve sıklıkla dökülen sedef hastalığına çözüm olarak da led maskesi uygulanıyor.

5.Ciltte meydana gelen aşırı ödem ve şişkinlik belirtilerinde de led maske kullanılabiliyor.

6.Kan dolaşımını hızlandırmak suretiyle cildi daha canlı ve pürüzsüz hale getirmek için de led maske önemli bir uygulama olarak sunuluyor.

Led maske; pembe maske, karbon peeling gibi cildin genç ve pürüzsüz görünmesi için uygulanan bir anti-aging uygulamasıdır. Bu yöntem ile akne, sivilce, cilt lekesi gibi sorunlar üzerinde başarılı şekilde çözüm üretilebilinmektedir. Adı, ışık yayan diod anlamına gelen Lighting Eiting Diode kelimelerinin kısaltılmışından gelmektedir.

Led Maske yöntemi oldukça güvenli bir uygulama olup, cilt üzerinden herhangi bir etkisi yoktur. Ayrıca radyasyon etkisi olmadığı da yapılan klinik araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Her yaş için uygun olan led maskesi, epilepsi hastalarına kesinlikle uygulanmamalıdır. Led maskenin etkileri 1-3 hafta arasında görülmektedir. Seanslar genellikle 20-60 dakika arası sürmektedir ve uygulanan yerin ihtiyacına göre haftada ortalama 2 kez yapılabilmektedir.

Özet olarak amacı ciltteki pürüzleri, sivilceleri ilk seanstan sonra bile gözle görülebilir şekilde tedavi etmesidir.

LED MASKENİN KULLANILDIĞI ALANLAR

Sivilce ve aknelerin tedavisinde.

Daha genç ve pürüzsüz bir cilt için.

Eklem ve kas ağrıların tedavisinde.

Yaşlanmaya bağlı oluşan lekelerde.

Sedef hastalığı tedavisinde.

Doku yenilenmelerinde.

Ödem ve şişkinlikleri azaltmada.

Kan dolaşımını hızlandırmak için.

RENKLERE GÖRE LED MASKESİ

Yeşil Işık: Yeşil ışıklı LED Maske uygulamasının cildi sakinleştirici bir etkisi vardır. Ciltte fazla melamin üretimini engeller. Böylece cilt lekelerinin oluşumunun ve ciltteki renk bozulmalarının da önüne geçilmiş olunur.

Mavi Işık: Mavi ışıklı LED Maskesi aknelerin tedavisinde kullanılmaktadır. Mavi ışıktaki afinite özelliği sayesinde aknelerin içerisindeki Prphyrins bakterileri öldürülmüş olur.

Kırmızı Işık: Kırmızı ışıklı LED Maskesi genellikle hasarlı doku tedavisinde ve yaşlanmış dokuların yenilenmesinde kullanılmaktadır. Kırmızı ışık aynı zamanda gözenekleri sıkılaştırıcı özelliğe sahiptir.

Sarı Işık: Ciltte detoks etkisi yaratan Sarı Işıklı LED Maske kan dolaşımını düzenlemektedir.

BİZE ULAŞIN