Fazla su içmek hastalık belirtisiymiş!

Özellikle yaz aylarında kaybettiğimiz sıvı miktarı arttıkça daha fazla su içeriz. Ancak su içmenin bir sınırı var mı? Fazla su içmek zararlı mı?

Fazla su içmek hastalık belirtisiymiş!

Daily Mail'in haberine göre 30 yaşındaki Carly Pink-O'Sullivan hayatı boyunca istediği seyahati gerçekleştirmek için sırt çantasıyla yola koyuldu. Çin, Nepal ve Avrupa'yı dolaştıktan sonra susuzluk, saç dökülmesi, ayak uyuşması gibi semptomlar yaşayan Carly sürekli aç hissediyordu ve çok zayıftı. Her gün spor yapıyor, sağlıklı besleniyordu.

Baş ağrısı, terleme, titreme ve çift görme gibi belirtiler de ortaya çıkınca hastaneye giden Carly, konulan teşhis karşısında şoke oldu. Tip 1 diyabet hastasıydı. Bütün semptomlar olduğu gibi testler de şeker hastalığını işaret ediyordu.

Sağlıklı bir yaşam biçimi benimsediği için hastalığı kabullenmesi zor oldu ancak diyabet artık hayatındaydı.

İNSANLARIN DİYABET KONUSUNDA BİLGİSİZ

Hastalığıyla yüzleştikten sonra insanların diyabet konusunda ne kadar az bilgisi olduğunu fark eden Carly, diyabet farkındalığı için mücadele etmeye başladı. Son olarak 12 km'lik bir koşuya katılan genç kadın kazandığı 7 bin 300 doları (25 bin 800 lira) diyabet vakfına bağışladı.

EMZİREN ANNEDE TİP 2 DİYABET RİSKİ AZALIYOR SUDAN ŞÜPHE HAYAT KURTARDI

BİZE ULAŞIN