Şahin’den Demirtaş’a Pop Yıldızı Göndermesi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, bölücü terör örgütünün siyasi uzantısı HDP’nin bazılarının umudu haline geldiğini söyleyerek, “Şimdi HDP’yi, Demirtaş’ı allayıp pulluyorlar. Bir pop yıldızı gibi eline saz verip televizyonlarda program yaptırıyorlar” dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin, beraberinde AK Parti Karabük Milletvekili adayları Osman Kahveci ve Sedat Namal ile birlikte Eskipazar İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen mitinge katıldı. Şahin burada yaptığı konuşmada, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Trabzon’da yaptığı konuşmasına atıfta bulunarak, “Bana göre çok önemli hususların altını çizmiş. Benim de katıldığım önemli tespitlerde bulunuyor Bahçeli. Diyor ki, ’Koalisyonlar uzun ömürlü olmamaktadır. İstikrar getirmemektedir. Türkiye’nin sorunlarının çözümünde yetersiz kalmaktadır. Eğer bu seçim sonucu koalisyon ihtimali ortaya çıkarsa bu kaos demektir. Kaosla yürüyeceğimize yeniden seçim yapmak gerekir’ diyor. Biz 14 ay içinde 3’cü seçimi yapıyoruz. Koalisyon ihtimali çıkarsa yeniden seçime gitmek gerekir diyor sayın Bahçeli. Sürekli seçim mi yapacağız” dedi.
Siyasi partilerin içinde tek başına iktidara gelme ihtimali olan partinin AK Parti olduğunu söyleyen Şahin, “CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, hedefimiz yüzde 35 diyor, şuanki anketlerde yüzde 23 ila 26 bandında gözüküyor. Demek ki, CHP’nin tek başına iktidara gelme şansı gözükmüyor. Devlet Bahçeli’de benim 2011 yılında aldığım oy belli 14-15 diyor. Onun altında aşağıya düşmezse niye istifa edeyim diyor. Onun da tek başına iktidara gelme amacı, çalışması ve hedefi yok. Zaten gelmesi de mümkün değil oy oranına göre. Bir başka parti daha var HDP. Şuanda diğer siyasi partilerin ve bir takım çevrelerin, hatta dış çevrelerin umudu haline gelmiş olan bir parti. Bölücü terör örgütünün siyasi uzantısı HDP, o da barajı aşma mücadelesi veriyor. Barajı aşmakla aşmama arasında gidip gelen partinin tek başına iktidar olma şansı var mı?” ifadesinde bulundu.
“POP YILDIZI GİBİ ELİNE SAZ VERİP TELEVİZYONLARDA PROGRAM YAPTIRIYORLAR”
"Niye bir takım çevreler, medya kuruluşları özellikle okyanus ötesindeki bir takım çevreler, HDP’yi, Demirtaş’ı allayıp pulluyorlar?" diyen Şahin, “Bir pop yıldızı gibi eline saz verip televizyonlarda program yaptırıyorlar. Amaç ne, eğer HDP barajı aşarsa AK Parti’nin milletvekili kaybı olacağını hesap ediyorlar, amaçları o. Bakın nereye sarılıyorlar, nereden umut bekliyorlar. Terör örgütünün siyasi uzantısı bazı siyasi partilerin umudu haline gelmiş. Buna izin verecek miyiz, buna papuç bırakacak mıyız? AK Parti’nin inşallah sizlerin dua ve destekleri ile dördüncü hizmet yılı başlayacak. Şuanda partiler içinde tek başına iktidara gelmeye namzet ve bu güce sahip tek parti AK Parti’dir. Türkiye’yi maceralara sürüklemeyelim, kaoslara sürüklemeyelim. Bahçeli haklıdır, koalisyonlar hizmet götürmüyor, Türkiye’nin sorunlarını çözmüyor uzun ömürlü olmuyor, bu doğrudur. O halde şuanda iktidara tek başına gelmeye, bu gücü sahip AK Parti’yi dördüncü kez iktidara getireceğiz. Başarısız iktidarlar halkın karşına çıkmaya korkarlar, biz kendimizi başarılı buluyoruz ve halkımızla hep iç içeyiz” dedi.
BİZE ULAŞIN