Safranbolu’da Mahalle İftarları Sürüyor

Safranbolu’da Mahalle İftarları Sürüyor

  • Karabük
  • Perşembe 02.07.2015 21:58
Safranbolu Belediyesi tarafından düzenlenen Mahalle İftarları programı kapsamında İsmetpaşa Mahallesinde iftar yemeği verildi.
Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’un çalışmalarıyla 2009 yılında başlatılan ve her yıl gelenekselleşen mahalle iftarları Tarihi çarşı girişindeki İsmatpaşa mahallesi ile devam etti.
Başkan Aksoy, düzenlenen mahalle iftarları ile eski mahalle kültürünü yeniden canlandırmak, gelecek kuşaklara mahalle anlayışını ve eski ramazanları aktarabilmek, birlik beraberlik duygusunu, yardımlaşmayı güçlendirebilmek amacı ile yapıldığını söyledi.
İftarda mahalle sakinleri ile sohbet ederek ve sorunlarını da dinleyen Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, “ Bir mahalle iftarında daha vatandaşlarımız ile birlikte oruçlarımızı açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Cenabı hak inşallah bizlere bayramlara erişmeyi, bayramı da birlikte yaşamayı nasip eder. Teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyor, Yüce Rabbimden oruçlarımızın ve ibadetlerimizin kabulünü niyaz ediyorum” dedi.
BİZE ULAŞIN