Hisarcıklı öğretmenlerden örnek davranış

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde okullarda görev yapan öğretmenler kendi aralarında düzenledikleri organizasyonla Arakanlı Müslümanlara yardımda bulundular.

Hisarcıklı öğretmenlerden örnek davranış

Şehitler Ortaokulu Özel Eğitim Öğretmeni Esra Doğan'ın organizasyonuyla gerçekleştirilen Arakanlı Müslümanlara yardım kampanyasıyla ilçede görev yapan öğretmenlerden toplanan ve miktarı açıklanmayan yardım zarfı Şehitler Ortaokulunda düzenlenen programla Hisarcık İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Cebeci tarafından İnsani Yardım Vakfı (İHH) Hisarcık Temsilcisi Ali Var'a teslim edildi.

Programda bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Cebeci,"Dünya üzerinde her yerde sıkıntı var. Maalesef nerede bir Müslüman varsa orada sıkıntı ve zulüm var. Bu anlamda şu anda gündemde Arakan'lı Müslümanların uğradığı bir zulüm var. Milletimiz gerçekten fedakar. Bu güne kadar her yere yardım elini uzattı. Çeşitli ülkelerde zorda kalanlara sahip çıktı. Bu bizim inancımızın ve kültürümüzün bir gereği, milletimizin bir asaleti. Bundan da biz onur duyuyoruz. İlçemiz okullarında görev yapan öğretmenlerimiz arasında başlatılan Arakanlı Müslümanlara yardım kampanyası dolayısıyla kampanyayı organize eden Esra Doğan hocamıza, Şehitler Ortaokulu Müdürümüz Bekir Sıtkı Özyurt'a', Müdür Yardımcımız İbrahim Sezer ve tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

İnsani Yardım Vakfı'nın 5 kıtaya ve 35 ülkeye yardım yaptığına dikkat çeken İHH Hisarcık Temsilcisi Ali Var," İlçemiz öğretmenleri arasında düzenlenen Arakan'a yardım organizasyonuna katkılarından dolayı başta Esra Doğan hocama, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Cebeci'ye, Şehitler Ortaokulu Müdürü Bekir Sıtkı Özyurt'a', Müdür Yardımcısı İbrahim Sezer'e ve tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun. Bizim milletimiz duyarlı bir millet. Müslüman olmamız da bunu gerektiriyor. Bu tür faaliyetlerin daha da ilerleyerek sürmesini Cenab-ı Allah'tan temenni ediyorum" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN