Sanat fabrikası gibi sergi

Akdeniz Aile Sağlığı ve Eğitimi Derneği (ASED) ile Azize Kahraman Halk Eğitimi Merkezi(AKHEM) işbirliğinde Altındağ, Meltem ve Portakal çiçeği semtlerinde açılan 15 kursta üretilen eserler beğeniye sunuldu.

Sanat fabrikası gibi sergi

Aydın Kanza Sanat Galerisi'ndeki serginin açılış kurdelesini ASED Başkanı Nilgün Atasoy, AKHEM Müdürü Kenan Yavuz, müdür yardımcıları Fedai Yaman, Ayşe Ünal, Erdal Karataş birlikte kesti.

ASED Başkanı Nilgün Atasoy, kurs merkezlerinde açılan 'evde Maraş işi', 'nakış teknikleri', 'örgü', 'keçe işleme', 'çarpana', 'üç boyutlu rölyef', 'mis sabun', 'jel mum', 'keman', 'aşçı çırağı', 'pastacılık', 'ev yemekleri', 'servis komisi' branşlarındaki kurslardan 325 kursiyerin faydalandığını açıkladı.

AKHEM Müdürü Kenan Yavuz da, yerel yönetimlerle birçok sivil toplum kuruluşunun açtığı el sanatları ve mesleki eğitimlere öğretmen atadıklarını, denetimlerini yaptıklarını, başarılı kursiyerlere katılım sertifikası verdiklerini belirtti.

Yavuz, "AKHEM bünyesindeki ve diğer kurs merkezlerindeki eğitimlere katılım sayısı her geçen yıl artıyor. Kurs merkezleri, yetenekleri ortaya çıkarıp, işsiz gençlerimize de meslek edinme imkânı sağlarken, tanışma, kaynaşma, dayanışma ve yeni dostlukların oluşmasına da katkıda bulunuyor" dedi.

BİZE ULAŞIN